Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG) Kars organizasyonuyla devam ediyor, 27 Mayıs 1 Haziran tarihlerinde çevrim içi olarak Surdurulebiliryasam.net’de izleyicilerle buluşacak!

Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteği ile Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali seçkisinden 12 belgeselin yer alacağı Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG) Kars organizasyonu, Kars Sinema Topluluğu, Ardahan Sinema Topluluğu, Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği, Kars 7Sanat Derneği ve KuzeyDoğa Derneği tarafından 27 Mayıs- 1 Haziran 2021 tarihlerinde çevrim içi düzenlenecek.

 

Program

Ekolojik ve sosyal sorunların birbiriyle ilişkisini ve sürdürülebilirlik perspektifi ile ilişkilendirilerek daha kapsamlı ve geniş bakış açısıyla ele alınan insan haklarını konu alan SYFG’de film gösterimlerinin yanı sıra davetli konuşmacılarla çevrim içi panel ve tartışmalar da yer alacak. Programda Deniz Zeyrek (Gazeteci), Zeynep Baş (İkizdere Vadisi Aktivisti), Coşkun Aral (Savaş muhabiri, gazeteci), İlhan Koçulu (Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği Kurucusu-Başkanı), Pınar Kaftancıoğlu (İpek Hanım'ın Çiftliği Sahibi), Hüsnüye Aydar (Boğatepe Köyü Çevre ve Yaşam Derneği), Emrah Çoban (KuzeyDoğa Derneği, Biyolog), Prof. Dr. Zuhal Okuyan (Halk Sağlığı Uzmanı), Alper Akçam (Emekli Genel Cerrahi Uzmanı, Yazar) ve Nida Gönül (Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımcısı) izleyicilerle çevrim içi söyleşiler yapacak.

SYFG seçkisi; temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan ve yaratıcı çözümlerle ilham veren belgesellerden oluşuyor. Ekolojik ve sosyal sistemlerin birbiriyle ilişkisini gözler önüne seren filmler aynı zamanda çözüm odaklı insanların fark yaratan sosyal girişimlerini aktarıyor.

SYFG'ye katılmak için önce surdurulebiliryasam.net’te "Takipçi" kaydı yapılması ve ardından seanslara kayıt olunması gerekiyor.

Tüm gösterimler ücretsizdir. Film seanslarına kayıt yaptığınızda seans günü ve saati geldiğinde web sitesinden filmlere ulaşabileceksiniz. Kayıt için:

 • Surdurulebiliryasam.net'e "TAKİPÇİ OL" formundan kayıt yapın.
 • E-posta adresinize gelen AKTİVASYON bağlantısını tıklayın.
 • Şifrenizle websitesine giriş yapın.
 • İzlemek istediğiniz filmleri ve gösterileceği seansları seçip KAYDOL'u tıklayın.
 • Etkinlik günü şifrenizle sayfaya giriş yapıp etkinlik sayfasında seçtiğiniz seansların başlangıç saatinde görünecek olan kırmızı renkli İZLE'yi tıklayın.
 • Filmleri etkinlik saatinin başlangıcından itibaren, filmlerin bitişinden sonraki 2 saat boyunca izleyebilirsiniz.
 • Seanslardan sonraki sohbetlere her seansın altındaki "Yan Etkinlikler"i tıkladığınızda açılan pencerede bulunan bağlantılar üzerinden katılabilirsiniz.

Güç Bizde/Our Power 9’  

Seçme Vakti/Time to Choose 100’

Bataklık Hayalleri/Marshland Dreams 7’

Çikolata Davası/The Chocolate Case 90’

EcoPeace Orta Doğu/EcoPeace Middle East 5’

Yörüngeyi Değiştirenler/Bending the Arc 102’

Müşterekler Algısı/A Commons Sense 8’

Gerçek Bedel/The True Cost 92’

Angaza 5’

Zehirsiz Sofralar/No Pesticides on my Plate 42’

Ortak Bir Hak /A Common Right Uganda 8’

Kongo Mahkemesi/The Congo Tribunal 100’

SYFG, öğrenciler ve akademisyenlerin yanı sıra yerel yönetimler, kamu ve özel sektör, STK ve eğitim kurumlarından katılımcıların ve sürdürülebilirlik konusuna ilgi duyan herkesin katılımına açık.

 

Program ve tüm detaylar için:

 • İnan Ercan: E-posta: rcn3673@hotmail.com Telefon: 05067118917
 • Kars Sinema Topluluğu @sinekars
 • Ardahan Sinema Topluluğu @sineardahan
 • Kars 7Sanat Derneği
 • Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği
 • KuzeyDoğa Derneği
Icon of SDG 10

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global