Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay Projesi kapsamında 40 kadın, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile Dijital Pazarlama Eğitimi’nde buluştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Habitat Derneği ve Türk Telekom ortaklığında yürütülen Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay Projesi kapsamında 2 Haziran 2020 tarihinde TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile Dijital Pazarlama Eğitimi düzenlendi.

Katılımcı 40 kadın; dijital pazarlama, internet reklamcılığı, hedef kitle belirleme ve e-ticaret gibi konular hakkında konuşma ve farkındalık sahibi olma fırsatı yakaladı.

Eğitimde ilham veren girişimci kadınların deneyimlerine de yer verildi. Hürriyet Gazetesi Yazarı Elif Ergu moderatörlüğünde, HighGenic Markası Kurucusu Sevginar Baştekin ve Biolive Kurucu Ortağı Duygu Yılmaz girişimcilik serüvenlerini paylaştı.

Kadınların bilgi ve iletişim teknolojileri, e-hizmetler ve e-ticaret gibi konularda bilgi birikimlerini geliştirmeyi amaçlayan Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay Projesi kapsamında bugüne kadar 2.180 kadın eğitimlerden yararlandı.

Dijital Pazarlama Eğitimi’nden faydalanan üretici kadınlar ile 24 Haziran 2020 tarihinde Online Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi düzenlenecek. Atölyede, üretici kadınlar uygulamalı olarak persona ve deneyim haritası kanvası üzerinde çalışacak. Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi’ne katılan 100 kadına mentorluk desteği sağlanacak. Proje kapsamında ayrıca her Perşembe çevrimiçi Dijital Pazarlama Eğitimi düzenlenmeye devam edecek.

Icon of SDG 17

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global