Özel sektörün Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının gerçekleşmesindeki rolünü güçlendirmek amacıyla kurulan Hedefler için İş Dünyası Platformu, tüm şirketler ve paydaşlarının katılımına açık bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Koronavirüs salgını sebebiyle buluşmalarını çevrim içi ortama aktaran platform, geçtiğimiz haftalarda üç çevrim içi buluşma organize etti.

16 Nisan’da düzenlenen “Korona Günlerinde Çalışma Hukuku ve İş Güvenliği” buluşmasında, Marmara Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Özdemir, koronavirüs salgınının çalışma hukuku ve şirketlerin iş güvenliği politikalarına etkisi konusunda izleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Çevrim içi buluşmanın ayrıntıları ve kaydına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

21 Nisan’da yapılan “COVID-19: Ekonomik Durum Değerlendirmesi ve Deneyim Paylaşımı” buluşmasında ise, koronavirüs salgınının işletmeler üzerindeki etkisini ölçen “COVID-19 İşletme Etki ve İhtiyaç Anketi”nin sonuçları ele alındı. Hedefler için İş Dünyası Platformu kurucularından TÜRKONFED ile birlikte organize edilen buluşmada, Politika Analiz Laboratuvarı Yönetici Ortağı Esen Çağlar anket sonuçlarının analizini yaparken TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Hedefler için İş Dünyası Platformu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk de görüş ve deneyimlerini izleyenlerle paylaştı. Hedefler için İş Dünyası Platformu Başkanı Ümit Boyner ise konuk olarak yorumlarını paylaştı. Buluşmanın ayrıntıları ve kaydına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Platform son olarak 30 Nisan’da “Dış Ticarete Nasıl Devam Edeceğiz?” adlı buluşmada izleyiciler ve paydaşlarıyla bir araya geldi. Euler Hermes Risk Tahsis Grup Müdürü İlker Gürsoy ve Ernst & Young Türkiye Uluslararası Ticaret Kıdemli Müdürü Evren Kılıç’ın konuk olduğu çevrim içi etkinlikte, COVID-19 krizinin küresel ekonomiye ve dış ticarete olan etkisi ele alınıp izleyicilerden gelen sorular yanıtlandı.

Hedefler için İş Dünyası Platformu çevrim içi buluşmalarına devam edecek. Gelecek etkinliklerden haberdar olmak için platformu sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global