“Bir sistemin kendini devam ettirmek için uzun vadeli yeniden üretimi” anlamına gelen “sürdürülebilirlik” kavramını esas alan FESTTOGETHER, eğlence ve müzik vadederken gençleri dünyaya sahip çıkmaya çağırıyor.

14 Temmuz’da İstanbul’daki KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenecek olan FESTTOGETHER, müziğin birleştirici gücünü kullanarak katılımcıları çevre bilincini yükselten bir deneyime davet ediyor. Sosyal fayda odaklı günde, organizasyonda yer alan sivil toplum kuruluşları düzenleyecekleri atölye ve panellerle zihinleri açacak. Katılımcılar, müzikle birlikte spor, sanat, kültür ve çevre atölyeleriyle farklı bir festival deneyimi yaşayacak. 

Festivalin ortaklarından UNDP Türkiye de, etkinlik alanında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının tanıtılmasına odaklanan etkileşimli bir deneyim alanı kuracak. UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat da festival katılımcıları ile bu alanda buluşacak.

Adım Adım'ın Maçka Parkı'nda düzenleyeceği koşuyla başlayacak festival, yoga ile devam edecek. Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Toyi ve Puduhepa ve Kız Kardeşleri'nin atölye çalışmalarının ardından paneller düzenlenecek. 16.00'da ise konserler başlayacak.

FESTTOGETHER ekibi ve festivale katılan tüm sivil toplum kuruluşları, festivalden bir gün önce Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) gönüllüleriyle birlikte Maçka Parkı'nı temizleyecek. TİDER festival alanındaki atık sürecini yönetecek. İhtiyaç Haritası konukların getireceği kitapları ve müzik aletlerini köy okullarına müzik sınıfları ve kütüphaneler açmak üzere toplayacak.

Festivale destek veren diğer sivil toplum kuruluşları ise şöyle: TEMA Vakfı, Çaba Derneği, TOG, Tohum Otizm ve Sosyal Ben.

UNUTULMAYACAK KONSERLER

16.00’da başlayacak konserlerde Bob Geldof, mor ve ötesi, UNKLE, Kimbra, Sophie Hunger ve Son Feci Bisiklet sahneye çıkacak. #festtogether #eğlenizbırakma

Festivalin biletlerine Biletix satış noktaları ve www.biletix.com sitesinden ve Ataşehir’deki DasDas’ın ana gişesinden ulaşılabilir. Bilet satış süresi boyunca İKSV Lale Kart sahipleri avantajlardan faydalanabilecek.

Icon of SDG 12 Icon of SDG 13 Icon of SDG 14 Icon of SDG 15

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global