UNDP ve Türkiye Hükümeti, 6 Yıllık İş Birliğini İlerletiyor

01.Nis.2018

Türkiye ve UNDP Arasındaki Yıllık Ortaklık Diyaloğu yıllık toplantısı düzenlendi. UNDP ve Türkiye Hükümeti ortaklığının altıncı yılında yeni fikirler ve ortaklık alanlarının genişletilmesini tartıştı.

Türkiye ve UNDP tarafından Mart 2011'de imzalanan küresel Ortaklık Çerçeve Anlaşması (PFA), UNDP ile Türkiye arasında, anlaşmada belirlenen önemli alanlar kapsamında; ortaklığın ilerlemesini, yeni fikirler ve yeni iş birliği fırsatlarının önünün açılmasını öngörüyor.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Yıllık İstişare Diyaloğu, Gündem 2030'un uygulanmasına ilişkin küresel tartışmaların yoğunlaştığı ve bu gündeme katkıda bulunmak için Türkiye ile küresel, bölgesel ve ülke düzeylerinde ortaklıkların olgunlaştığı kritik bir zamanda gerçekleşti. Toplantıda Türkiye’nin uluslararası kalkınma iş birliği alanında gelişen azim ve önderliği ve bölgesel programa tahsis ettiği katkısı kapsamında UNDP’nin bütçesine 5 yıl boyunca vermiş olduğu çok yıllı teminat bittiğinde bu ortaklığın devamı ve genişletilmesi konusu ön plana çıktı.

Ortaklık diyaloğu, Dışişleri Bakanlığı ve UNDP’nin eş başkanlığında, Kalkınma Bakanlığı ve TİKA’nın da katılımlarıyla yürütülüyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global