Türkiye

Haber Merkezi

2018 news


Kadın basketbolcular “Kadınlara Yönelik Şiddete Son!” diyor

Ormanspor – Mersin BŞB Eurocup karşılaşmasında sahaya turuncu kıyafetlerle çıkan sporcular, “Kadınlara yönelik Şiddetle Mücadele için 16 günlük aktivizm” kampanyasına destek verdi.  


Türkiye’nin Denizlerindeki İstilacı Yabancı Türlerle Mücadele Başlıyor

Türkiye’nin denizlerine çeşitli yollarla gelen ve ekosisteme büyük zararlar vereceği tahmin edilen İstilacı Yabancı Türler ile mücadele için ilk adım atıldı.  


Türkiye’deki İşletmeler Afet ve Acil Durumlara Karşı Dünyanın En Büyük Ağını Oluşturdu

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) işbirliğinde işletmeleri deprem, yangın, sel ve mülteci krizi başta olmak üzere doğal afet ve…  


Dijital Tedarik Zinciri Yönetimi Temasıyla Almanya Aachen’a Çalışma Gezisi Düzenlendi

“Toplam Faktör Verimliliği (TFV) için Politika Çerçevesi Geliştirilmesine Destek Projesi” kapsamında Almanya Aachen’a çalışma gezisi düzenlendi.  


Türkiye’nin Tatlı Su Ekosistemleri Tehlike Altında

Türü zenginliği bakımından en zengin ve en çok tehdit altındaki ekosistemler olan tatlı su ekosistemleri yerkürenin %1’inden daha azını kaplıyor.  


Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul 2018

Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul 2018, Hilton Bosphorus Konferans Salonunda, iş dünyası, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, basın ve sanat camiasından geniş bir katılımla gerçekleşti.  


KFW, İŞKUR ve UNDP Nitelikli İşgücü Yaratmak İçin Güçlerini Birleştirdi

İŞKUR ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde KfW Alman Kalkınma Bankası aracılığıyla yürütülen Alman Devleti tarafından finanse edilen İstihdam ve Beceri Geliştirme Projesi’nin…  


Antalya Sarıkaya Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda Bir Başarı Hikâyesi

Antalya’nın batısındaki Sarıkaya Yaban Hayatı Geliştirme Sahası (YHGS)’nda pek alışılmamış bir insan-etobur çatışmasına karşı çözüm geliştirmek amacıyla 2016’da Doğal Kaynak ve Biyolojik Çeşitliliği…  


Yenilikçi yaklaşımlarla değişen hayatlar

Ardahan, Kars ve Artvin sosyo-ekonomik gelişmişlik açısından Türkiye’nin en geride kalan illerinden. Ayrıca engebeli arazi, yüksek rakım, uzun ve sert kışlar, kısa üretim mevsimi ve ülkenin diğer…  


Paramı Yönetebiliyorum: UNDP Ve Özel Sektör Ortaklığı Sürdürülebilir Kalkinma Hedeflerine Katkı Sağlıyor

"Paramı Yönetebiliyorum" projesi kapsamında şimdiye kadar 1 milyondan fazla gence, girişimciye ve çiftçiye birebir eğitim verildi.  

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global