Kalkınma Bakanlığı’nın ana faydalanıcı olduğu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi kapsamında “Hazırgiyim Sektöründe Açık Bir Tedarik Zinciri Kurulması”na yönelik Arama Konferansı düzenlendi.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) önderliğinde İstanbul’da düzenlenen konferansa hazır giyim sektörünün önde gelen firmaları ve STK temsilcilerinin yanı sıra akademisyenler de katıldı.

“Dijitalleşmeyi kaçırmamamız lazım”

Doç. Dr. Oğuz Babüroğlu moderatörlüğündeki konferansta konuşan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi “Her alanda dijitalleşmenin yaşandığı bir çağ, bunu kaçırmamamız lazım. Bu Arama Konferansı ile sektör adına uygulamaya yönelik olumlu sonuçlar çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

Dijital tedarik zincirinin ilkeleri ortaya koyuldu

Konferansta, dijitalleşme ile bağlantılı olarak değişen sektörün geleceği ve değişen trendlerle ilgili beyin fırtınasının ardından grup çalışmasına geçildi ve sektörün avantajları ve dezavantajları belirlendi. Bu avantaj ve dezavantajlar dikkate alınarak hazır giyim sektöründe herkese açık bir dijital tedarik zinciri yapılandırılmasına yönelik ilkeler ortaya koyuldu. Belirlenen ilkelerden yola çıkılarak tedarik zincirinin tasarımına yönelik bir çerçeve üzerinde de çalışıldı.

Kalkınma Bakanlığı’nın ana faydalanıcı olduğu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen Toplam Faktör Verimliliği için Politika Çerçevesi Geliştirilmesine Destek Projesi Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse ediliyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global