İyi niyet elçileri

İyi niyet elçileri insani gelişmeye verilen önemi ve bağlılığı paylaşıyor.

İyi niyet elçileri, kendi ülkelerinde ve diğer birçok ülkede herkes tarafından tanınmalarını sağlayan yetenekleri ve başarılarıyla alanlarında zirvedeler.

Sahip oldukları çeşitli ünlere rağmen, yine de, her biri dünyadaki yoksullar için derin endişe duyuyor ve yeryüzünü herkes için daha iyi bir yer haline getirme, dünyayı yoksulluktan kurtarma, HIV/AIDS ile savaşma, çevresel sürdürülebilirliği sağlama, insan haklarını koruma ve kadınların güçlendirilmesi sözünü paylaşıyorlar.

UNDP, diğer BM ajanslarıyla birlikte, bu amaçların önemini vurgulamak için, bir dizi gönüllü hizmetlerin ve iyi niyet ya da Gençlik Elçisi görevlerine atadığı göze çarpan bireylerin desteğini sağladı. Onların ünü, insani gelişme ve uluslararası işbirliğinin acil ve evrensel mesajının gücünü artırarak Binyıl Kalkınma Hedefleri’nin başarısını hızlandırmaya yardım ediyor.

İyi niyet Elçileri, UNDP’nin kalkınma felsefesini ve bağımsız fırsat programlarını birleştiriyor ve insanları, kendilerinin ve vatandaşlarının hayatlarını iyileştirmek adına harekete geçmeleri için motive ediyor. UNDP’ye bu zorlu görevinde yardım etmek için zaman harcıyor ve insani gelişme mesajını dünyaya taşımak üzere ilk elden bilgi toplamak için gelişmekte olan ülkelere sık sık seyahat ediyorlar.

Mert Fırat, Antonio Banderas, Didier Drogba, Iker Casillas ve Nikolaj Coster-Waldau gibi dünyaca ünlü oyuncular ve sporcuları kapsayan UNDP İyi Niyet Elçileri’nin arasına katılıyor. 

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global