İnsani Gelişme Raporu 2015 Addis Ababa'da açıklanacak

21.Eki.2015

‘İnsani Gelişme için Çalışma’

 

Küresel Lansman:

Pazartesi, 14 Aralık 2015.  Addis Ababa, Etiyopya

11:00 Addis Ababa (GMT +3) / 03:00 New York (GMT -5)       

 

‘İnsani Gelişme için Çalışma’ başlıklı 2015 İnsani Gelişme Raporu 14 Aralık tarihinde Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da sunulacak.

Küresel lansman töreni, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Başbakanı Hailemariam Desalegn, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Helen Clark ve İnsani Gelişme Raporu Ofisi Direktörü Selim Jahan’ın katılımlarıyla Birleşmiş Milletler (BM) Afrika Ekonomik Komisyonu’nda bulunan BM Konferans Merkezi’nde düzenlenecek.

Çalışma insani gelişme için elzemdir. Bu, 2015 İnsani Gelişme Raporu’nun vermeye çalıştığı temel mesaj. Çalışma insan yaşamına ve ekonomilerin zenginliğine katkıda bulunur. Ancak bu olumlu bağlantı kendiliğinden gelmez. 2015 İnsani Gelişme Raporu ücretli ve ücretsiz çalışma dengesizliğini inceliyor ve küreselleşme ve dijital devrimin şekillendirdiği ve çok sayıda fırsat sunarken aynı zamanda riskler de yaratan değişen çalışma dünyasına ışık tutuyor. Rapor, insani gelişme için çalışma kavramını güçlendirme ve adil ve sürdürülebilir ilerlemeyi sağlama üzerinde duran bir dizi politika önerileri de sunuyor.

*****

RAPOR HAKKINDA:

İnsani gelişme, yalnızca ekonomilerin zenginliğinden ziyade insan yaşamının zenginliğini de artırma anlamına gelir. Bu fikir insanlara, seçimlerine ve fırsatlara odaklanır. İnsani Gelişme Raporları sürdürülebilir ilerlemeyi sağlama yolunda insanlığın karşısına çıkan en yıldırıcı zorluklardan bazılarını incelemek için bu yaklaşımı kullanır.

Daha fazla bilgi için: http://hdr.undp.org

İletişim bilgileri

UNDP Merkez

Anna Ortubia

İletişim Uzmanı

anna.ortubia@undp.org

+1 212 906 5964

 

Dylan Lowthian

İletişim Uzmanı

dylan.lowthian@undp.org

+1 212 906 5516

 

UNDP Afrika Bölgesel Merkezi

Sandra Macharia

Bölgesel İletişim Danışmanı, Afrika
+251 929907934
sandra.macharia@undp.org

 

UNDP  Etiyopya

Martha Mogus

İletişim Uzmanı
+251 11 5 44 43 18
martha.mogus@undp.org communication.et@undp.org

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global