Dünyanın dört bir yanından ülkeler Ombudsmanlık kurumlarının daha etkin işleyebilmesi için deneyim paylaşımında bulunacak

14.Eyl.2015

Üçüncü Uluslararası Ombudsmanlık (Kamu Denetçiliği) Sempozyumu, 16-17 Eylül 2015’te Ankara’da düzenlenecek.

Ankara, 14 Eylül 2015 – Dünyanın dört bir yanından Ombudsmanlar; Avrupa, Akdeniz ve Uluslararası Ombudsman birliklerinden, uluslararası kuruluşlardan ve Türkiye’deki ulusal insan hakları mekanizmasının önemli kurumlarından temsilciler, kamu denetçiliği (ombudsmanlık) kurumlarının uluslararası standartlar ve Avrupa deneyimleri doğrultusunda daha etkin işleyişi için çıkarılan dersleri ve iyi örnekleri Ankara’da düzenlenecek 2 günlük etkinlikte paylaşacak ve tartışacak.

Üçüncü Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu, UNDP Türkiye ortaklığıyla Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından geliştirilen “Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında düzenleniyor.

Nedir: Üçüncü Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu

Ne zaman: 16-17 Eylül 2015 (Kayıtlar 16 Eylül Çarşamba günü saat 09.30’dadır. Açılış oturumu ise aynı gün 10.00-12.00 saatleri arasında yapılacaktır.)

Nerede: JW Marriott Hotel, Ankara

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz:

BASIN MENSUPLARI İÇİN ÖNEMLİ NOT: Basın mensupları etkinliğe katılım için yukarıda belirtilen irtibattan sorumlu kişilere 15 Eylül Salı gününe kadar e-posta ile kayıt yaptırabilir.

Detaylı program ektedir.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global