Tüm dünyadan kadın dostu kent uygulamaları Ankara’da buluşuyor

09.Haz.2015

Ankara - 2006 yılında eşitlikçi kentler yaratmak için yola çıkan Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programı’nın 2. aşaması 10-11 Haziran tarihlerinde Ankara Mövenpick Otel’de düzenlenecek geniş katılımlı bir uluslararası konferans ile sona eriyor. 

Aralarında İspanya, Kanada, Almanya, İsveç, Hollanda ve Avusturya’nın bulunduğu çok sayıda ülkede uygulanan örnek uygulamanın yer alacağı konferansta aynı zamanda Türkiye’nin kadın dostu kentlerinden uygulama örnekleri de katılımcılarla buluşacak. 

“Kadın ve Şehirleşme”, “Yerel Düzeyde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Anaakımlaştırılması” ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Toplum Çalışmaları” konularının ele alınacağı konferansta aynı zamanda bir de hibe projeleri fuarı düzenlenecek. 

Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programı kapsamında hibe desteği alan 38 proje sevilen radyo programı Modern Sabahlar’ın ekibinin sunumu ile katılımcılarla buluşacak. 

Proje illlerinden yerel yöneticilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının yer alacağı toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin de katılacak. 

İçişleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’nın işbirliğinde, SIDA (İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Ajansı) mali katkılarıyla 12 ilde yürütülen KADIN DOSTU KENTLER Birleşmiş Milletler Ortak Programı hakkında daha ayrıntılı bilgi için: www.kadindostukentler.org 

 

Kadın Dostu Kentler – Yerel Düzeyde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Konferansı

Tarih: 10-11 Haziran 2015

Saat: 09:00 – 17:00

Yer: Mövenpick Otel, Ankara

Adres: Beştepeler Mah. Yaşam Cad No.1 Söğütözü 06520,  Ankara

İletişim Bilgileri

Ege Tekinbaş – Women Friendly Cities United Nations Joint Programme Coordinator –tekinbas@unfpa.org , 0 (312) 454 1077

Meltem Ağduk – UNFPA Gender Equality Programme Coordinator – 0533 443 51 29

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global