11. Yoksullukla Mücadele Maçı’na Marta, Gattuso ve Vieri’nin de aralarında bulunduğu dokuz yeni futbolcu katılıyor

11.Şub.2014

Brezilyalı forvet oyuncusu Marta Vieira da Silva, Filipinler’deki iyileştirme çalışmalarını desteklemek için düzenlenen Yoksullukla Mücadele Maçı’na ikinci kez katılıyor.

Cenevre – Marta Vieira da Silva, Genaro Gattuso, Christian Vieri ve Phillip Cocu’nun da aralarında bulunduğu futbolcular Ronaldo ve Zinédine Zidane’ın 11. yıllık Yoksullukla Mücadele Maçı’na katılacaklarını açıkladılar. Maçın geliri şimdiye kadar görülen en güçlü fırtınalardan biri olan Haiyan Tayfunu’nun ardından Filipinler’de başlayan iyileştirme çalışmalarını desteklemek için kullanılacak.

UNDP İyi niyet Elçisi Brezilyalı kadın futbolcu Marta Vieira da Silva ikinci kez maça katılacak.  Ronaldo ve Zinedine Zidane, Marta Vieira da Silva’yı 2007 yılında Fas’ın Fez kentinde yapılan 7. Yoksullukla Mücadele Maçı’nda oynaması için çağırmışlardı. Bu maç ile Marta, futbol tarihinde uluslararası anlamda kabul gören bir erkek futbol maçında oynayan ilk kadın futbolcu olmuştu.

Yakın zamanda Haiyan Tayfunu mağdurlarına yardım için bir video ile çağrıda bulunan Marta, “Bu önemli maça katıldığım ve Filipinler için seferber olan oyuncular, koçlar, hakemler, teknik heyetler ve seyircilerin arasına katılma olanağına sahip olduğum için şeref duyuyorum” dedi. Marta art arda beş kez FIFA’nın Dünyada Yılın Futbolcusu ödülünü kazandı ve 2013 FIFA Ballon d`Or’un (Altın Top) üç finalistinden biri oldu.  

Şu ana kadar doğrulanmış Ronaldo, Zidane ve Arkadaşarı takımının oyuncu listesi şöyle: Ronald de Boer ve Phillip Cocu (Hollanda), Steve McManaman (İngiltere), Robert Pires, Makélélé and Youri Djorkaeff (Fransa), Jens Lehmann (Almanya), Gaizka Mendieta , Fernando Hierro and Michel Salgado (İspanya), Paulo Sousa and Deco (Portekiz), Marta, Elber, Juliano Belletti, Roberto Carlos (Brezilya), Pavel Nedvěd (Çek Cumhuriyeti), Gianluca Zambrotta, Gennaro Gattuso, ChristianVieri (İtalya),  Hakan Sukur (Türkiye) and Freddie Ljunberg (İsveç).

BSC Young Boys (Genç Erkekler) ve Arkadaşlar takımı, BSC Young Boys’un eski ve şimdiki oyuncularından oluşacak. Takım, İsviçreli eski futbolcu Stéphane Chapuisat ve Hakan Yakın tarafından yönetilecek. İlerleyen günlerde üst düzey uluslararası birçok ismin katılımlarını açıklamları bekleniyor. Maçın hakemi İtalyan Pierluigi Collina olacak.

11. yıllık Yoksullukla Mücadele Maçı, 4 Mart 2014’te Bern’de yerel saat ile 20.00’de başlayacak. Bilet fiyatları 20 İsviçre Frangı ile 60 İsviçre Frangı aralığında satılıyor ve biletler www.stadedesuisse.ch/tickets ve www.ticketcorner.ch sitelerinden satın alınabiliyor.

İletişim Bilgileri

UNDP, Aziyadé Poltier-Mutal; Cep Tel: + 41 79 349 16 10 – İş Tel: + 41 22 917 83 68, aziyade.poltier@undp.org;  

Stade de Suisse, Albert Staudenmann ; Cep Tel: +41 79 301 85 11 – İş Tel : +41 31 344 80 07, a.staudenmann@stadedesuisse.ch

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global