SubscribeSubscribe
Basın bültenleri
 • GAP Bölgesi’nde organik tarım sektörü GAP Organik Küme Derneği ile kurumsallaşıyor 15 Kas 2016

  GAP Organik Küme Derneği’nin kurulmasıyla, GAP Bölgesi’nde organik tarım sektörünün kurumsallaşmasına yönelik büyük bir adım atıldı. Derneğin tanıtım toplantısı 16 Kasım 2016 tarihinde Gaziantep Grand Otel’de gerçekleştirilecek.

 • Dünyanın birçok kentinde düzenlenen Sosyal Fayda Zirvesi 4. kez İstanbul’da! 20 Eyl 2016

  Sosyal Fayda Zirvesi, sosyal fayda girişimlerinde teknolojinin ve yeni medyanın etkisinin konuşulduğu küresel bir konferans. Dünyada bu yıl yedinci kez, Türkiye’de ise dördüncü kez düzenleniyor. İstanbul’daki zirve 29 Eylül 2016 Perşembe günü Şişli Marriott Oteli’nde.

 • Harran Üniversitesi GAP-YENEV Merkezi, Enerji Mühendisleri Birliği’nin Türkiye temsilcisi oldu 13 Tem 2016

  Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği sektörleri günümüzde bölgesel kalkınmada önemli fırsatlar sunuyor. Bu kapsamda; GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik desteği ile yürütülen “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi” çerçevesinde yurtdışı eğitim, araştırma ve uygulamalı mühendislik kurumları ile işbirlikleri geliştiriliyor.

 • İnsani Yardımlarla ilgili Gümrük İşlemleri Kolaylaştırılıyor 7 Haz 2016

  Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye’deki Birleşmiş Milletler Sistemi, acil durumlarda gümrük işlemlerini hızlandıracak Gümrük Anlaşmasını bugün imzaladı.

 • Dünya Çevre Günü 6 Haz 2016

  BM kuruluşları, hükümet kurumları ve hükümetdışı organizasyonlar çevresel sürdürülebilirlik için Dünya Çevre Günü’nde güçlerini birleştirecek.

 • 3. ULUSLARARASI YÜKSEK MAHKEMELER ZİRVESİ 30 May 2016

  Türkiye Yargıtay Başkanlığı’nın, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye işbirliğinde ev sahipliğini yapacağı “3. Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi” 1 Haziran 2016 tarihinde Bursa Çelik Palas Otel’de başlayacak.

 • Bütünleşik Bina Tasarımı Yaklaşımı Kitapları Tanıtım Toplantısı Daveti 27 May 2016

  ‘‘Türkiye’de Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi’’, Küresel Çevre Fonu’nun (GEF) desteği ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM) tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülmektedir.

 • Türk Konseyi ve UNDP Küresel Hedeflerde çalışmak için anlaşma imzalayacak 20 May 2016

  Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında küresel ve bölgesel kalkınma ortaklıklarını teşvik etmek ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin başarılması için birlikte hareket etmek üzere, bir Mutabakat Zaptı imzalanacaktır.

 • Dünya İnsani Zirvesi Medya Akreditasyonu BUGÜN sona eriyor 13 May 2016

  Ön akreditasyon BUGÜN sona erecektir. Bu tarihten sonra akreditasyon başvurusu alınmayacaktır.

 • Gelecek Turizmde, geleceğe değer katacağını düşündüğünüz sürdürülebilir turizm fikirlerini bekliyor 2 May 2016

  Ülkemizin sahip olduğu turizm potansiyelini ortaya çıkarmak, turizm alanındaki yerel istihdamı artırmak ve sürdürülebilir turizm projeleri yoluyla yerel kalkınmaya destek olmak amacıyla yürütülen Gelecek Turizmde’nin 2016 dönemi başvuruları başladı. Başvurular, 1 Temmuz tarihine kadar www.gelecekturizmde.com adresinden yapılabilir.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global