SubscribeSubscribe
Basın bültenleri
 • GS ve UNDP bu kez Suriyeli çocuklar için buluştu 2 Ağu 2017

  BM Kalkınma Programı ve Galatasaraylı oyuncuların Gaziantep’te Suriyeli çocuklar ile beraber hazırladığı video sosyal medyada yayımlandı.

 • GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği için bölgede öncelikli tarımsal ürünler belirleniyor 2 Ağu 2017

  GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi kapsamında filtreleme yaklaşımı sonucunda bölgede başat ve değer zinciri içinde işlenerek katma değer kazandıran tarımsal ürünlerin belirlenmesi için çalışmalara başlandı.

 • Gelecek Turizmde başvuru süresi 4 Ağustos’a kadar uzatıldı! 31 Tem 2017

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde’ye başvuru süresi yoğun ilgi nedeniyle uzatıldı. Geleceğe değer katacak sürdürülebilir turizm projeleri, 4 Ağustos 2017 tarihine kadar www.gelecekturizmde.com adresine başvurabilecek.

 • Accelerate 2030 31 Tem 2017

  Birleşmiş Milletler, 2015 yılında, 17 SKH’nin 2030 yılına kadar gerçekleştirilmesini kabul etmişti. Bu Küresel Hedefler’in ışığında, gelişmekte olan ülkelerdeki küçük işletmelerin, kendi toplumları ve ülkeleri için olumlu etki yaratacak iş modelleri yaratmaya teşvik ediliyorlar.

 • Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi? 3 Tem 2017

  Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyü, etrafı baraj suları ile çevrili fakat suya erişimi kısıtlı bir köy. Dicle Baraj Gölü’nün hemen yanındaki tepe üzerinde, engebeli bir coğrafyada yer alıyor. Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Ilgın Köyü’nde, geçim kaynakları tarım olan köylüler uzun yıllar sadece kuru tarım ile tahıl ürettiler.

 • 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü 20 Haz 2017

  Bugün Dünya Mülteciler Günü. Evinden ve ülkesinden uzak 60 milyonun üzerinde insanın yaşadığı günümüzde zorunlu göçler devam ediyor. Göç edilen yerde kalış süresi geçmiş dönemlere göre çok daha yüksek. Mülteci krizlerinin yüzde 80’i 10 yıl veya üzeri, beşte ikisi ise 20 yıl veya üzeri süre boyunca devam ediyor. Türkiye ise dünyada en fazla mülteci barındıran ülke.

 • Altın Pusula UNDP Özel Ödülü 29 May 2017

  Microsoft’un teknoloji alanında kadınların başarı hikayelerini desteklemek amacıyla KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ projesi TÜHİD 16’ıncı Altın Pusula kapsamında verilen UNDP Özel Ödülü’ne layık görüldü.

 • 1000’den fazla Suriyeli ve ev sahibi topluluk üyesi en kapsamlı mesleki eğitim programını tamamladı 26 May 2017

  Hizmet, sanayi ve tarım sektörlerindeki kurslarını tamamlayan Suriyelilerin ve ev sahibi topluluk üyelerinin başarılarının takdir edildiği mesleki eğitim sertifikasyon töreni UNDP ve GAP Bölgesel Kalkınma İdaresi (GAP BKİ) tarafından 26 Mayıs'ta Şanlıurfa'da düzenlendi.

 • Türkiye İnsani Gelişme Endeksi’nde 71. oldu 21 Mar 2017

  Türkiye’nin 2015 İnsani Gelişme Endeksi (İGE) değeri 0.767 oldu. Bu değerle Türkiye, yüksek insani gelişme kategorisinde yer aldı ve 188 ülke ve bölge arasında 71. oldu.

 • Ev Sahibi Topluluklar İçin Atık Yönetimi Projesi Açılışı 20 Mar 2017

  ABD tarafından finanse edilen ve UNDP tarafından yürütülen "Ev sahibi topluluklar için etkin kentsel atık yönetimi" projesi kapsamında Gaziantep, Fevzipaşa’daki katı atık transfer istasyonunun inşası tamamlandı. İstasyonun 20 Mart 2017 tarihindeki açılış töreni Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Islahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Islahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, ABD Adana Konsolosu Linda Specht ve UNDP Ülke Direktörü Claudio Tomasi’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global