Argande’nin yeni koleksiyonu Nemrut Dağı’nın ihtişamını yansıtıyor

01 May 2014

Argande’nin İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu Mudo mağazalarındaki yerini aldı.


Yeni Ufuklar - GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı’nın finansman desteğiyle yürüttüğü GAP Bölgesinde Kadının Güçlendirilmesinde Yenilikler Projesi kapsamında yaratılan Argande’nin İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu 29 Nisan’da yapılan basın lansmanında tanıtıldı.

Argande İlkbahar/Yaz 2014 Koleksiyonunu Hatice Gökçe’nin tasarım koordinatörlüğünde Türkiye’nin başarılı moda tasarımcıları Aslı Filinta, Deniz Yeğin İkiışık ve Nihan Peker birlikte hazırladı.

Üç tasarımcı, Nemrut Dağı’nın büyüleyici konumundan ve görkemli heykellerinden aldıkları ilhamı kendi yaratıcılıklarıyla yorumlayarak ses getirecek bir koleksiyon ortaya çıkardı.

Deniz Yeğin İkiışık, bölgenin çok kültürlü yapısını yansıtan Nemrut Dağı’nın tanrı heykellerini illüstrasyonlarına yansıtırken, Nihan Peker dağın o ihtişamıyla tezat oluşturan terk edilmişlik hissinden esinlendi.

Aslı Filinta ise kırık heykelleri desenlere, heykellerin kabartmalarında bulunan yürüyen aslan formundaki yıldız haritasını ise aksesuarlara taşıdı.

Nemrut Dağı’nın gizemini bünyesinde barındıran Argande koleksiyonunun fotoğraf çekimi, Sema Şimşek’in modelliğinde Türkiye'nin en önemli moda fotoğrafçısı Tamer Yılmaz tarafından Nemrut Dağı’nın eteklerinde yapıldı.

Argande’nin İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonuna Mudo mağazalarından*, www.mudo.com.tr 'den ve www.enmoda.com 'dan ulaşılabilecek.

* Argande koleksiyonunun satışa sunulacağı Mudo mağazaları:

İstanbul: Albatı Mudo City, Akmerkez Mudo City, Carousel Mudo City, Cevahir Mudo City, Forum İstanbul Mudo City, Göztepe Optimum Mudo City, İçerenköy Carrefour Mudo City, İstinye Park Mudo City, Maltepe Carrefour Mudo City

Ankara: Ankamall Mudo City, Panora Mudo City

Antalya: Migros Mudo City, Alanya Mudo City

Bursa: Korupark Mudo City

Mersin: Forum Mudo City

İzmir: Agora Mudo City

Bodrum: Mudo City