“Engelsiz Yaşam” projesine iki ödül

01 Şub 2014

“Engelsiz Yaşam” projesi, Otomotiv Distribütörleri Derneği Satış ve İletişim Ödülleri’nde Jüri Özel ödülünü ve Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nin Gönülden Ödüller etkinliğinde “En Başarılı Gönüllülük Projesi” ödülünü aldı.


Yeni Ufuklar - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNDP’nin desteğiyle Peugeot Türkiye tarafından 2013 yılında başlatılan “Engelsiz Yaşam” projesi, otomotiv sektörünün önemli ve tek ödül programı Otomotiv Distribütörleri Derneği Satış ve İletişim Ödülleri 2013 Gladyatörü’nü kazanan projelerden biri oldu.

Engelsiz Yaşam projesine bir diğer ödül de Özel Sektör Gönüllüler Derneği tarafından verildi.

Özel sektördeki gönüllülük çalışmalarını destekleyerek yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla Özel Sektör Gönüllüler Derneği tarafından 2007 yılından bu yana verilen Gönülden Ödüller’de “Engelsiz Yaşam” projesi, En Başarılı Gönüllülük projesi oldu.

Engellilerin hayata uyumları ve gönüllülük

"Engelsiz Yaşam" projesi, engellilere yönelik konuların yönetiminin iş modellerinde yer almasını, yönetim ve çalışanlar ile paydaşları tarafından benimsenmesini ve uygulanmasını sağlamayı hedefliyor.

Bu hedef doğrultusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteği, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNDP işbirliği ile engellilerin hayata uyumları konusunda güçlü adımlar atıldı.

/

Diğer Yeni Ufuklar haberlerini okumak için: www.yeniufuklar.info/tr