Impact Hub Istanbul Global Etki Gazeteciliği Gününde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Konuşuldu

01.Tem.2018

Impact Hub ve iletişimi platformu Sparknews ortaklığında farklı ülkelerde gerçekleştirilen Impact Journalism Day (Etki Gazeteciliği Günü) etkinliklerini bu sene ilk kez Türkiye'de yapıldı.

UNDP İletişim Koordinatörü Faik Uyanık moderatörlüğünde, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile paralel amaçlarda çalışan Fazla Gıda, Önemsiyoruz, Reflect ve Minorpreneurs gibi başarılı sosyal girişimcilerin hikayelerini paylaştığı panelde kalkınma odaklı çalışan kurumlardan temsilcileriyle birlikte Sürdürülebilirlik konuşuldu.

Son senelerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne yönelik yaptıkları ve yapabilecekleri çalışmaları mercek altına alan kurumsal şirketlere ve halihazırda yapılan çalışmalara dikkat çeken Impact Hub Kurucu Ortaklarından Semih Boyacı "Bugün kurumlar için yaptıkları işlerde tek başına "sürdürülebilirlik" vurgusu yapmak yeterli olmuyor. Bu hedeflere ulaşmak için çok paydaşlı ve işbirliklerine dayalı modellere yönelik çalışmaların arttırılması gerekiyor." dedi.

Her sene dünyayı daha yaşanılabilir kılmak için çalışan insanların hikayelerini duyurmak üzere, dünyanın en prestijli 50 medya kurumu tarafından desteklenen Impact Journalism Day (Etki Gazeteciliği Günü)Istanbul'da da medyadan da büyük ilgi gördü.

 

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global