Ekonomik verimlilik için hazırlanan Yeşil Kitap, vatandaşların katkısını bekliyor

01.May.2018

“Toplam Faktör Verimliliği (TFV) Projesi” kapsamında hazırlanan ve Türkiye’de toplam faktör verimliliğinin büyümeye katkısını artırmak üzere yapılan durum tespitini ve politika önerilerini içeren Yeşil Kitap tamamlandı. Bir istişare belgesi niteliğinde olan Yeşil Kitap, proje sonunda ulaşılacak nihai politika çerçevesini oluşturan Beyaz Kitap’ın tasarımı için paydaşların görüşlerini almak üzere projenin web sitesinde, http://tfvp.org/yesilkitap/ adresinde yayımlandı.

Beyaz Kitap’a temel oluşturacak

Bir istişare belgesi niteliğinde olan ve projenin web sitesinde (http://tfvp.org/yesilkitap/) yayınlanan Yeşil Kitap, proje sonunda ulaşılacak nihai politika çerçevesini oluşturan Beyaz Kitap’ın tasarımı için paydaşların görüşlerini almak üzere oluşturuldu. Görüş alma süreçlerinin tamamlanmasından sonra tamamlanacak olan Beyaz Kitap, üst ölçekli politika belgelerinin yanı sıra sektörel ve tematik strateji belgeleri hazırlıklarında temel kaynak olarak kullanılmak üzere Kalkınma Bakanlığına sunulacak.

İstişare sürecinde katkılar bekleniyor

Yeşil Kitap içerisinde bulunan “İstişare Soruları” ile ilgili olarak görüş vermek isteyenler, görüşlerini aşağıdaki iletişim yollarıyla iletebilecekler:

-          www.tfvp.org/yesilkitap adresindeki iletişim formunu kullanarak,

-          yesilkitap@tfvp.org  adresine e-posta göndererek,

-          Yıldız Kule Yukarı Dikmen Mah. Turan Güneş Bulvarı No: 106 Kat:12 06550 Çankaya/Ankara adresine posta ile göndererek.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global