Sanayi Odaları ile istişareler tüm hızıyla sürüyor

01.May.2018

Türkiye’de imalat sanayinde verimliliğin önündeki engellerin belirlenerek çözüm yollarının saptanması amacıyla hayata geçirilen “Toplam Faktör Verimliliği (TFV) Projesi” kapsamında Sanayi Odaları ile istişare amaçlı görüşmeler sürüyor.

Amaç Yeşil Kitap için görüş almak

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi” kapsamında  hazırlanan Yeşil Kitap’ta yapılacak düzenlemeler için istişare süreci devam ediyor. Proje çıktılarının ilk versiyonu olan Yeşil Kitap’ın yayınlanmasının ardından başlatılan görüşmelerde Sanayi Odaları’nın görüş ve önerileri alınıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında toplantılar

Samsun, Adana, İzmir, Konya Eskişehir, Şanlıurfa, Antalya, Bursa, Gaziantep  ve Kocaeli Sanayi Odaları ile yürütülen toplantılarda katılımcılara Yeşil Kitap ve proje konusunda sunumlar yapılıyor. Toplantılarda ayrıca karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak, katılımcıların Yeşil Kitap istişare sürecine dahil olmaları sağlanıyor ve ilgili mecralar hakkında bilgi veriliyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global