TFV Projesi’nde uluslararası gündem yoğun

01.Oca.2018

Ekonomik verimliliğin önündeki engellerin belirlenerek çözüm yollarının saptanması amacıyla hayata geçirilen Toplam Faktör Verimliliği Projesi kapsamında, uluslararası çalışmalar yoğunluk kazanıyor. Tamamlanan Güney Kore ziyaretinin ardından, Almanya’ya da bir teknik inceleme ziyareti planlanıyor. Mart ayında da uluslararası bir konferans gerçekleştirilecek.

Almanya’ya teknik inceleme ziyareti

Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi” kapsamında hız kazanan uluslararası çalışmalara yenileri ekleniyor. Aralık başında Güney Kore’ye düzenlenen çalışma ziyaretinin ardından, bu kez Almanya’ya bir teknik inceleme ziyareti gerçekleştirilecek. Ziyarette, Toplam Faktör Verimliliği (TFV) alanında ileri bir seviyede bulunan Almanya’da teknik örneklerin incelenmesi ve sonuçların raporlanması hedefleniyor. Proje kapsamında daha önce Türkiye’nin Toplam Faktör Verimliliği politikaları için çıkarımlar yapmak amacıyla Almanya ve Güney Kore ülke örneklerinin incelendiği ve TFV politika çerçevelerinin değerlendirildiği bir kıyaslama raporu hazırlanmıştı.

400 kişilik uluslararası konferans yolda

Proje kapsamında hayata geçirilecek bir başka önemli uluslararası etkinliğin ise Mart ayında yapılması planlanıyor. Proje çıktılarının uluslararası katılımcılarla paylaşılmasının amaçlandığı uluslararası konferansa, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör ile STK temsilcilerinden oluşan yaklaşık 400 kişilik bir hedef kitle grubunun katılımının sağlanması hedefleniyor.

Proje hakkında

Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen bir teknik yardım projesidir ve UNDP tarafından uygulanmaktadır. Projenin nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı, sözleşme makamı ise Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB)’dir.

Ayrıntılı bilgi için: http://tfvp.org/

Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması proje tanıtım filmi için: http://tfvp.org/2017/12/18/toplam-faktor-verimliligi-projesi-tanitim-filmi-yayinlandi/

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global