Türkiye Mühendis Kızları

18.May.2017

Limak Vakfı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ve UNDP uzmanlığıyla yürütülen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesi, geçtiğimiz günlerde imzalanan bir protokolle birlikte Kuveyt Üniversitesi’ne de taşındı. Protokolü imzalayan Limak Vakfı Başkanı Ebru Özdemir, “Topluma kalıcı bir değer katabilmek bizim için çok önemli. Kendimizi Kuveyt’e karşı sorumlu hissediyoruz. Türkiye’de başarıyla yürüttüğümüz Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’ni Kuveyt Üniversitesi ile birlikte Kuveyt’e de taşıyoruz” dedi.

Nitelikli kadın istihdamının geliştirilmesine yönelik olarak hazırlanmış olan Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi; kapsayıcı ve sürdürülebilir büyüme için hizmet ve imalat alanında çalışan özel sektörün toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ana akımlaştırma, savunuculuk ve başarı öykülerinin yaygınlaştırılmasını hedefliyor. Proje aynı zamanda da üniversite öğrencilerini, ailelerini, iş hayatındaki aktörleri, politika düzeyinde karar vericileri ve mentorları bir araya getirerek, farkındalığı arttırmayı ve kapasite gelişimini destekleyici kapsayıcı iş modellerini sektör liderlerinde uygulayarak toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda özel sektörü bilinçli hale getirmeyi amaçlıyor.

Turkey's Engineer Girls Project, which was developed in order to improve the employment conditions for qualified women, aims to disseminate mainstreaming, advocacy and success stories on gender equality for the private sector operating in service and manufacturing industry for an inclusive and sustainable growth.  The project also aspires to raise the awareness of the private sector on gender equality by gathering university students, their families, actors from the business world, political decision-makers and mentors and implementing inclusive business models that support capacity development on the industry's leading companies.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global