Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi öğrencilerin eğitimini destekliyor

08.Mar.2017

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Küresel Çevre Fonu (GEF) finansal desteği ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içinde yürütülen Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi kapsamında öğrencilere yönelik on-line eğitim sistemi hazırlandı. Eğitim kartları ve web sitesinden oluşan eğitim sistemi, ilköğretim 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrencilere eğitim desteği sağlıyor.

Eğitim sistemi; öğrencilerin eğitimleri sırasında yararlanabilecekleri, MEB müfredatıyla uyumlu, internet üzerinden kullanılan bilgisayar destekli bir eğitim yazılımı. Öğrenciler yaklaşık 52 bin soruluk testler ile kendi başarılarını ölçme imkânı bulabiliyor. Ayrıca, orman ile ilgili hikâye kitapları, anaokulu öğrencileri için sesli kitaplar, afişler, sloganlar, videolar, çizgi filmler ve dergilerin de olduğu sistemde çocukların orman sevgisi ve çevre bilinci kazanması hedefleniyor.

Bunlara ek olarak hazırlanan eğitim kartları ile öğrenciler sisteme girmek için gerekli aktivasyon koduna da ulaşabiliyor. Bugüne kadar 110 bin öğrenciye eğitim kartı dağıtıldı.

Detaylı bilgiye www.ogmegitim.org adresinden ulaşabilirsiniz.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global