İklim Değişikliği Eğitici El Kitabı Atölye Çalışması Toplantısı 6 Ocak 2017 tarihinde Ankara’da Gülen Muharrem Pakoğlu Ortaokulu’nda gerçekleştirildi

06.Şub.2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda “Türkiye’nin İklim Değişikliğine Uyum Kapasitesinin Geliştirilmesi Birleşmiş Milletler Ortak Programı” kapsamında hazırlanmış olan İklim Değişikliği Eğitici El Kitabı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye işbirliğinde yürütülmekte olan “Türkiye tarafından Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) kapsamında Sunulacak İlk İki Yıllık Raporun Hazırlanmasına Destek Projesi” kapsamında güncellendi. El Kitabının Tanıtım Etkinliği 6 Ocak 2017 Cuma günü saat 09.00-13.00 arasında Gülen Muharrem Pakoğlu Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe Bilişim Teknolojileri, Okul Öncesi, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Teknoloji ve Tasarım, Görsel Sanatlar branşlarından Öğretmenler, Rehber Öğretmenler, Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı dahil olmak üzere 33 katılımcı ilgi gösterdi. Etkinliğe ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı temsilcilerinin katılımı sağlandı.  

Açılış ve Tanışma oturumu ile başlayan etkinlik, iklim değişikliğinin tanımlanması, etkilerinin ve çözüm arayışlarının tartışılması ile devam etti. İklim Değişikliği Eğitici El Kitabı'nın tanıtımını takiben, gruplar halinde çalışmalar ve sunumlar gerçekleştirildi ve etkinlik okul genelinde yapılacak faaliyetlerin planlanması ile son buldu. 

İklim Değişikliği Eğitici El Kitabı’nın yanı sıra İklim Değişikliğinin Dünya Çapında İnsanlar ve Çevre Üzerindeki Etkilerini Gösteren bir Harita, Karbon Ayakizini Azaltmaya Yönelik Önerileri İçeren bir Poster ve İklim Değişikliği Bilmecesi Oyun Kartlarının dağıtıldığı etkinliğin doğrudan öğretmenler ve dolaylı olarak öğrencilerin iklim değişikliği alanında farkındalığının artırılmasını sağladığı düşünüldü.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global