Sanayide Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi, Enerji Verimliliği Finansmanı ve Başarı Hikâyeleri Çalıştayında tanıtıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen KOBİ'lerde Enerji Verimliliği Projesi kapsamında Enerji Verimliliği Finansmanı ve Başarı Hikâyeleri konulu bir çalıştay düzenlendi. Çalıştaya çeşitli finans kuruluşları, enerji servis sağlayıcıları, kamu kurumları ve özel şirketlerden yoğun katılım sağlandı.

Çalıştayda Küresel Çevre Fonu’nun (GEF) finansal desteği ile Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından UNIDO ve UNDP ile birlikte yürütülen Sanayide Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi kapsamında bir sunum gerçekleştirildi. Projenin kısa tanıtımının yanı sıra projenin önemli iki faaliyeti olan Enerji Yönetim Sistemleri Uzman Seviye Eğitimleri ve Organize Sanayi Bölgelerine kurulan ve kurulacak olan Enerji Yönetim Birimleri ile ilgili bilgiler aktarıldı. Ayrıca sunumda, Enerji Yönetim Sistemleri Uzman Seviye Eğitimi ile sağlanan enerji tasarruf istatistikleri de paylaşıldı. 

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global