Gülnar Orman İşletme Müdürlüğünün orman amenajman planları hazırlandı

26.Eyl.2016

Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü’nün yeni hazırlanan orman amenajman planları 18-19 Ağustos 2016 tarihlerinde Gülnar’da yapılan toplantıyla ilgili taraflara tanıtıldı.

Toplantı Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında düzenlendi. Toplantı ile öncelikle Orman İşletme Şeflerinin, Gülnar’ın yeni orman amenajman planlarının ilkeleri ve farklı yanlarıyla ilgili bilgilendirilmesi amaçlandı. Ayrıca, proje kapsamında geliştirilen yeni model ve yaklaşımları Köyceğiz, Andırın ve Pos Orman İşletme Müdürlüklerinin planlarına entegre edebilmek için gerekli sistemin ve revizyon ihtiyaçlarının belirlenmesi, bu model ve yaklaşımların 5 pilot proje bölgesinin orman amenajman planlarına tam anlamıyla entegre edilebilmesi için bir yol haritasının hazırlanması hedeflendi.

Toplantıya; 5 Orman Bölge Müdürlüğü, 5 Orman İşletme Müdürlüğü, UNDP, OGM’nin ilgili Daire Başkanlıkları ve DKM’den olmak üzere toplam 45 kişi katıldı.

Toplantıda gündeme getirilen temel hususlar; teknik, idari, laboratuvarlar için eleman görevlendirilmesi, proje paydaşlarının düzenli olarak bilgilendirilmeleri, bilinçlendirme çalışmaları, arazi elemanları için malzeme ve ekipman satın alınması konularıydı. 

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global