GAP Bölgesi’nde yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğinde yenilikçi ve kolay çözüm önerileriniz varsa başvurun

11.Nis.2016

Son başvuru tarihi 14 Nisan’dan 21 Nisan’a uzatıldı

Ankara - “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği” ile ilgili bir fikrin mi var? Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşıyorsan ve lise veya Meslek Yüksek Okulu’nda okuyorsan hemen başvur. Son başvuru tarihi 21 Nisan 2016.

GAP Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanlarında Yenilikçi ve Kolay Çözüm Önerileri Proje Yarışması; Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak olmak üzere GAP Bölgesi’nde faaliyet gösteren orta öğretim kurumları yani genel, mesleki ve teknik liseler ile meslek yüksekokulu öğrencilerini hedefliyor.

Yarışmayla yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında belirli tematik konu başlıkları çerçevesinde sunulan yenilikçi ve uygulanabilir fikir ve önerilerin geliştirilmesi için katılımcıların desteklenmesi amaçlanıyor.

Proje yarışması kapsamında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarındaki yenilikçilik eksenli kolay çözüm önerileri iki ana başlıkta değerlendirilecek: 1) kavramsal çalışmalar, 2) uygulamaya yönelik çalışmalar.

Online başvuru formuna www.gapgreen.org   adresinden ulaşılabilir.

GAP Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanlarında Yenilikçi ve Kolay Çözüm Önerileri Proje Yarışması, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içinde yürütülen GAP Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kullanımının ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.gapgreen.org

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global