Enerji verimliliği için gönüllü ol!

22.Şub.2016

Altı ay boyunca sürecek elektrikli ev aletlerinin enerji tüketiminin izlenmesi çalışmasına katılmak ve enerjinin daha verimli kullanılmasına katkı sağlamak ister misiniz?

Ankara - Tek yapmanız gereken anket formunu doldurarak evinizdeki buzdolabı/derin dondurucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, TV, klima ve aydınlatma cihazlarına izleme cihazlarını bağlatmak.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte yürüttüğü “Binalarda Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi” kapsamında yapılan bu çalışma ile konutlarda elektrikli ev aletlerinden ve aydınlatmadan kaynaklanan enerji tüketimi analiz edilecek.

Bu izleme programı, konutlardaki toplam enerji tüketiminin bu cihazlara dağılımını belirlemeyi, tüketimdeki mevsimsel değişiklikleri görmeyi, tüketimin hane halkı profiline göre değişimini tespit etmeyi ve nihai olarak, bu cihazların kullanım alışkanlıklarını geliştirmeye yönelik bir bilinçlendirme stratejisinin geliştirilmesini amaçlıyor.

Dolduracağınız anket formunda yer alan kişisel bilgiler KESİNLİKLE GİZLİ TUTULACAK.

Bu anket sonucunda, izleme programına katılmayı istemeniz ve programa seçilmeniz halinde, Ocak 2016 ayına ait elektrik faturanız, faturanın ya da ödeme belgesinin ibraz edilmesi halinde proje bütçesinden tarafınıza geri ödenecektir.

Ayrıca, izleme programının sonuçları bir rapor halinde katılımcılarla paylaşılacak. İzleme programı sırasında, cihazlarınıza bağlanacak olan izleme ekipmanlarının cihazlarınıza zarar vermesi ya da cihazlarınızın elektrik tüketimini attırması kesinlikle söz konusu değil.

Doldurulan anket formlarının 14 Mart 2016 tarihine kadar asli.karabacak@undp.org adresine iletilmesini rica ediyoruz.

Ankette cevabını bilmediğiniz soruları ( - ) ile işaretleyiniz.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global