SubscribeSubscribe
Haberler
 • Bölgesel dayanıklılığa evrensel dille katkı: Şanlıurfa Kodlama Eğitim Programı Başladı! 1 Kas 2017

  Android Kodlama Eğitim Programı Şanlıurfa’da başladı. Türk ve Suriyeli 30 gençten oluşan grup, Harran Üniversite’si ev sahipliğinde Re:Coded ve Bilgi Üniversitesi teknik işbirliği ile sunulan Android Mobil Uygulama Geliştirme Programı’nda yedi ay süresince eğitime katılarak, evrensel kodlama dilini öğrenecek ve mobil uygulama projeleri üzerinde çalışacak.

 • Kemaliye sürdürülebilir toplum temelli turizmde örnek olacak 1 Kas 2017

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında yürütülen Sürdürülebilir Toplum Temelli Turizm Alanında Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında sivil toplum kuruluşları, işletmeciler, akademisyenler, öğrenciler ve UNDP temsilcilerinin katılımıyla Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde bir toplantı düzenlendi.

 • 4. Dünya Yerel Ekonomik Kalkınma Forumunda "Küresel Gündemler, Yerel Sesler, Yerel Eylemler" 1 Kas 2017

  4.Dünya Yerel Ekonomik Kalkınma Forumu, 17-20 Ekim 2017 tarihlerinde Praia, Cabo Verde'de gerçekleştirildi ve tüm dünyadaki kamu kurumları, özel sektör, akademi ve sivil toplum kuruluşlarını temsil eden 2500’den fazla kişi katıldı.

 • Toplam Faktör Verimliliği Projesi’nde pilot uygulamalar başlıyor 1 Kas 2017

  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi” kapsamında tekstil ve kompozit sektörlerinde pilot projelere başlanıyor.

 • Türkiye’nin ilk model fabrikası Ankara’da kuruluyor 23 Eki 2017

  İmalat sanayinin dönüşümünü sağlayacak Model Fabrikalar, diğer adıyla Uygulamalı Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezlerinin ülkemizde de kurulmasına yönelik çalışmalar meyvesini veriyor. Türkiye’nin ilk Model Fabrikası, Ankara 1. OSB’de kurulacak.

 • Gençler Halfeti Gençlik Kampı’nda sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ilham veriyor 10 Eki 2017

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik desteği ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yürütücülüğünde, Japonya Hükümeti’nin finansmanı ile sürdürülen “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Sosyal İstikrarın Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında Şanlıurfa, Halfeti’de Halfeti Gençlik Kampı devam ediyor.

 • UNDP’nin Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi Mert Fırat oldu 3 Eki 2017

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) bugün, Başka Dilde Aşk ve Atlıkarınca filmlerindeki ve çeşitli TV dizilerindeki rolleriyle geniş bir coğrafyada tanınan, ünlü oyuncu Mert Fırat’ı Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi olarak atadı.

 • Yargıtay Yargı Etiği İlkeleri Başkanlar Kurulu’nda tartışıldı 2 Eki 2017

  Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde yürütülen “Yargıtay Etik, Şeffaflık ve Güven Projesi” kapsamında Yargıtay’a özgü etik ilkelerin yaygınlaştırılması için Yargıtay Daire Başkanlarının, Yargıtay Üyelerinin, Yargıtay Cumhuriyet Savcılarının ve Tetkik Hakimlerinin katılımı ile 22-23 Eylül 2017 tarihlerinde Bolu/Abant’ta “Başkanlar Kurulu Yargıtay Etik İlkeler Çalışma Toplantısı” gerçekleştirilmiştir.

 • BM Mukim Koordinatörü Kars, Ardahan ve Iğdır illerini kapsayan görev ziyaretini tamamladı 1 Eki 2017

  Birleşmiş Milletler Mukim Koordinatörü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Irena Vojáčková-Sollorano, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında Kars, Ardahan ve Iğdır illerini ziyaret etti.

 • SILA Projesi Eğitimleri Devam Ediyor 1 Eki 2017

  Türkiye Barolar Birliği’nin Ana Faydalanıcısı, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nün Faydalanıcısı olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) ve Türkiye Barolar Birliği tarafından finanse edilen “Türkiye’de Adalete Erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek (SILA) Projesi” kapsamında Adli Yardım İhtiyaçlarının Tespit Edilmesi ve Hizmetlerin Geliştirilmesi Eğitimi 16 Eylül 2017 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirilmiştir.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global