SubscribeSubscribe
Haberler
 • Sosyal Fayda Zirvesi 2016'ya Çok Az Kaldı 22 Eyl 2016

  Sosyal Fayda Zirvesi, sosyal fayda girişimlerinde teknolojinin ve yeni medyanın etkisinin konuşulduğu küresel bir konferans. Dünyada bu yıl yedinci kez, Türkiye’de ise dördüncü kez düzenleniyor. İstanbul’daki zirve 29 Eylül 2016 Perşembe günü Şişli Marriott Oteli’nde.

 • 3RP 2017-2018 Ankara'da Başladı 20 Eyl 2016

  Suriye Krizi’ne yönelik Bölgesel Sığınmacı ve Direnç Planı (3RP) 2017-2018 ülke çalıştayı 20 Eylül 2016 tarihinde Ankara’da yapıldı. 3RP Türkiye Cumhuriyeti Devleti’yle birlikte UNHCR ve UNDP Türkiye’nin ortak ev sahipliği yaptığı bir plan. 3RP’nin Suriye Krizi’ne yönelik temel stratejisi ulusal kapasitenin arttırılması üzerinden sürdürülebilirlik ve müdehalelerin ulusallaştırılması üzerinden kuruldu.

 • Game of Thrones'un Yıldızı Nikolaj Coster-Waldau UNDP İyiniyet Elçisi Seçildi 17 Eyl 2016

  Özellikle HBO'nun Game of Thrones (Taht Oyunları) adlı dizisindeki rolüyle tüm dünyada tanınan aktör Nikolaj Coster-Waldau Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)tarafından İyi Niyet Elçisi olarak atandı.

 • Türkiye’nin İlk Sürdürülebilir Yeşil Kamu Binalarının İnşası Devam Ediyor 12 Ağu 2016

  'Türkiye’de Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi', kapsamında Bütünleşik Bina Tasarımı Yaklaşımı ilkeleri kullanılarak inşa edilen binalar arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na okul binası, atölye binası, yurt binası ve spor salonundan oluşacak bir meslek lisesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne ise bir hizmet binası yer alıyor.

 • “Orman ve İnsan” Temalı Fotoğraf Yarışması Başladı 12 Ağu 2016

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından GEF finansal desteği ile Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işbirliği içinde yürütülen, Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi kapsamında bu sene ikincisi gerçekleştirilen “Orman ve İnsan” temalı Fotoğraf Yarışması başladı.

 • Adli Yardım Projesi Kapsamında Suriyeli Nüfusun Yoğun Olduğu Güney İllerine Saha Ziyaretleri Yapıldı 12 Ağu 2016

  Adli yardım alanında dezavantajlı gruplara yönelik adli yardım hizmetlerinde bulunmuş ve bulunacak avukatların kapasitelerinin arttırılması ve adli yardım hizmetlerinin tüm ülkede etkili ve kaliteli bir şekilde sunulmasını amaçlayan “Türkiye’de Adalete Erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek Projesi” kapsamında Suriyeli nüfusun yoğun olduğu Güney illerine saha ziyaretleri Haziran sonunda tamamlandı.

 • Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü, Yale Üniversitesi Ormancılık Fakültesi ile işbirliğine başladı 12 Ağu 2016

  Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) işbirliğinde yürütülmekte olan “Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanlarının Entegre Yönetimi” projesi, ülkemiz ormanlarının sürdürülebilir yönetimine destek vermektedir.

 • Sosyal Fayda Zirvesi 2016, Sosyal Medya ve Sosyal Faydanın Liderlerini İstanbul’da Buluşturacak! 12 Ağu 2016

  29 Eylül'deki Sosyal Fayda Zirvesi 2016 İstanbul buluşmasında, her kesimden bireyler, yeni dünyanın değişen dinamikleriyle teknoloji ve yeni medyanın 2030’a kadar herkes için eşitliği nasıl sağlayabileceği üzerine düşüncelerini paylaşıyor.

 • UNWTO Gözlemevleri Ağı Destinasyon Düzeyinde Sürdürülebilir Turizm Ölçümünü Tartışmak Üzere Buluştu 1 Tem 2016

  “Sürdürülebilir Turizm Gelişiminin Ölçümünü İlerletmek” başlığı altında Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’ne (UNWTO) üye devletler, sivil toplum kuruluşları, akademik kurumlar, diğer kamu ve özel sektör kuruluşları turizm performansını ve destinasyon düzeyindeki etkileri etkin bir şekilde ölçmek, izlemek ve değerlendirmek üzere mevcut yaklaşımları tartışmak için bir araya geldiler.

 • Toplam Faktör Verimliliği Projesi Kapsamında Saha Çalışmaları Başladı 1 Tem 2016

  Toplam Faktör Verimliliğinin Türkiye’nin büyümesine katkısının artırılmasını amaçlayan, “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirilmesi Projesi” kapsamında çalışmalar devam ediyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global