SubscribeSubscribe
Haberler
 • Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi 8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda 6 Şub 2017

  8. Ulusal Enerji Verimliliği Fuarı, 11-12 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen fuar, her yıl Ocak ayının ikinci haftası olarak belirlenen Enerji Verimliliği Haftasında gerçekleştiriliyor.

 • Gelecek Turizmde’nin desteklediği yeni projeler açıklandı 18 Oca 2017

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Anadolu Efes ve UNDP işbirliğiyle yürütülen Gelecek Turizmde Projesi’nin 2017 yılında destekleyeceği projeler açıklandı.

 • Suriyeliler için mesleki eğitim kursları tüm hızıyla devam ediyor 18 Oca 2017

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Suriyeli mültecilere yönelik yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde verilen mesleki eğitim kurslarına ilgi büyüyor. Suriyeli misafirlerin topluma entegrasyonlarının güçlendirilmesi için Türkçe’nin yanı sıra, gelir getirici faaliyetler, atölye çalışmaları, ev ekonomisi ve psiko-sosyal destek eğitimleri veriliyor.

 • Türkiye’nin Mühendis Kızları: Artık o iş yalnızca erkek işi değil! 18 Oca 2017

  Türkiye’de kadın mühendis sayısını arttırmak hedefiyle Limak Holding ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı desteği ve UNDP Türkiye danışmanlığıyla yola çıkan “Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi”, 40 olan bursiyer sayısını yakın zamanda 60’a çıkartacak.

 • Bölgesel istikrara Gaziantep’ten bir destek daha 18 Oca 2017

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Bölgesel İstikrarın Güçlendirilmesi Projesi” işbirliği protokolü imzalandı.

 • Organik tarımın öncü projeleri GAP Bölgesi’nde uygulandı 5 Ara 2016

  Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı’nın ilk etabı Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da uygulandı.

 • “Orman ve İnsan” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı 5 Ara 2016

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü ortaklığında, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ile işbirliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Ormanları Fotoğraf Yarışması dizisinin ikincisi olan “Orman ve İnsan” temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı.

 • The GAP Organic Agriculture is now on-line with its new design and content 5 Ara 2016

  The GAP Organic Agriculture Portal is launched with its new design and content to contribute to the aim of creating scalable and replicable success stories, developing production and marketing infrastructure and enhancing the cooperation among the actors within the context of the GAP Organic Agriculture Cluster Project.

 • GAP Bölgesi’nde tarım ve tarıma dayalı sanayide entegre kaynak verimliliğine doğru 5 Ara 2016

  UNDP Türkiye, GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliğini amaçlayan bütüncül ve multidisipliner bir yaklaşımın benimsendiği yeni bir proje başlattı. UNDP Türkiye ve GAP Bölgesel Kalkınma İdaresi (GAP BKİ) işbirliğinde yürütülen proje; Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Avrupa ve Orta Asya ülkelerine yönelik hizmet veren UNDP İstanbul Bölge Ofisi’nin yürütmekte olduğu Katalizör ve Ölçeklendirilebilir Fonu 2016 kapsamında destekleniyor. Girişim aynı zamanda, UNDP İstanbul Bölge Ofisi tarafından bölge ülkelerinde ölçeklendirilebilir ve katalizör nitelikli bir model olarak da görülüyor.

 • Şanlıurfa’da geçici koruma altındaki Suriyelilerin istihdamına yönelik mesleki eğitim konuları tartışıldı 5 Ara 2016

  Japon Hükümeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi (GAP BKİ) Başkanlığı işbirliği ile yürütülen “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Sosyal İstikrarın Güçlendirilmesi Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Projenin, istihdam edilebilirlik ve geçim kaynaklarını destekleme faaliyetleri kapsamında tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinde sunulacak mesleki eğitimler için konuların belirlenmesi amacıyla Şanlıurfa’da bir çalıştay düzenlendi.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global