SubscribeSubscribe
Haberler
 • Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın yeni başkanı Achim Steiner göreve başladı 19 Haz 2017

  BM Kalkınma Programı’nda (UNDP) Achim Steiner, dört yıl sürecek Başkanlık görevine bugün başladı.

 • Altın Pusula UNDP Özel Ödülü ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ projesiyle Microsoft’un oldu 30 May 2017

  Microsoft’un teknoloji alanında kadınların başarı hikayelerini desteklemek amacıyla KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ projesi TÜHİD 16’ıncı Altın Pusula kapsamında verilen UNDP Özel Ödülü’ne layık görüldü.

 • UNDP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Mühürü - Gümüş 30 May 2017

  UNDP Türkiye Eylül 2015’te “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Mührü” programına dahil oldu. Bu program ile başlayan süreçte UNDP Türkiye kalkınma alanında yürütülen tüm çalışmalarda toplumsal cinsiyet eşitliğinin gözetilmesi ve hayata geçirilmesini öncelemek, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yaptığı çalışmaları ve bıraktığı etkileri güçlendirmek, toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin yaklaşımın kurum içinde içselleştirilmek ve örgütsel yapı, program geliştirme ve uygulama gibi çok çeşitli alana yansıtmak, kısacası Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı bir düzenin yerleşmesi için atılan adımların güçlenmesine daha çok katkı sağlamak için daha etkin ve sistematik çalışmalar yürütüyor.

 • Antalya’da Biyolojik Mücadele Laboratuvarı kuruldu 29 May 2017

  Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde Küresel Çevre Fonu (GEF) finansal desteği ile yürütülen Akdeniz Ormanları Entegre Yönetimi Projesi kapsamında Antalya’da Biyolojik Mücadele Laboratuvarı kuruldu.

 • Şırnak’lı Kadınların Ellerinden 18 May 2017

  GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Koton ve UNDP’nin işbirliği halinde yürüttüğü ve İsveç Kalkınma Ajansı (SIDA) tarafından gonlanan “GAP Bölgesinde Kadının Güçlendirilmesinde Yenilikler Projesi” projesi kapsamında Şırnak’lı kadınların el emekleriyle ürettiği ürünler, Koton aracılığıyla artık her yerde!

 • Türkiye Mühendis Kızları 18 May 2017

  Limak Vakfı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ve UNDP uzmanlığıyla yürütülen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesi, geçtiğimiz günlerde imzalanan bir protokolle birlikte Kuveyt Üniversitesi’ne de taşındı. Protokolü imzalayan Limak Vakfı Başkanı Ebru Özdemir, “Topluma kalıcı bir değer katabilmek bizim için çok önemli. Kendimizi Kuveyt’e karşı sorumlu hissediyoruz. Türkiye’de başarıyla yürüttüğümüz Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’ni Kuveyt Üniversitesi ile birlikte Kuveyt’e de taşıyoruz” dedi.

 • Yenilenebilir enerji, yeşil meslek lisesi 18 May 2017

  Enerji ve Tabii Kaynakları Başkanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNDP tarafından yürütülen “Türkiye’de Binalarda Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi” kapsamında tasarlanan ve TOKİ desteğiyle inşa edilen Eryaman Cezeri Yeşil Teknoloji Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 24 Nisan 2017 tarihinde proje paydaşlarına tanıtıldı.

 • GAP’a 100 milyar liralık yatırım 18 May 2017

  GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve UNDP Türkiye’nin işbirliği içerisinde yürüttüğü “GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği” projesi kapsamında bölgeye aktarılan folamayla birlikte Güneydoğu Anadolu Projesi’nin toplam hacmi 100 milyar Türk Lirası’nı geçerken, proje Türkiye’nin en büyük, dünyanın da sayılı büyüklükteki kalkınma projelerinden biri haline geldi.

 • Ortak Fayda için Çalışmak: Entegre Orman Yönetimi 18 May 2017

  Kalkınma adına yapılan bazı işler planlanandan ya da tahmin edilenden çok daha fazla alana dokunuyor. İşte entegre orman yönetimi de bunlardan biri. Bu yaklaşım ormanların ne kadar önemli olduğunu yeniden bize hatırlatması bakımından kalkınma alanları içerisinde çok özel bir yere sahip.

 • Tek Proje, Çok Sonuç: Enerji verimli bir bina inşa etmek işçilerin hayatını nasıl değiştirdi? 18 May 2017

  Ankara’da yapımı yeni tamamlanan ancak adı hak ettiği kadar duyulmamış bir bina var; Cezeri Yeşil Teknoloji Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Binası. Bu bina Türkiye’de ilk uygulanan bütünleşik bina tasarımı tekniği ile inşa edildi.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global