SubscribeSubscribe
Haberler
 • Türkiye’nin ilk model fabrikası Ankara’da kuruluyor 23 Eki 2017

  İmalat sanayinin dönüşümünü sağlayacak Model Fabrikalar, diğer adıyla Uygulamalı Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezlerinin ülkemizde de kurulmasına yönelik çalışmalar meyvesini veriyor. Türkiye’nin ilk Model Fabrikası, Ankara 1. OSB’de kurulacak.

 • Gençler Halfeti Gençlik Kampı’nda sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ilham veriyor 10 Eki 2017

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik desteği ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yürütücülüğünde, Japonya Hükümeti’nin finansmanı ile sürdürülen “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Sosyal İstikrarın Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında Şanlıurfa, Halfeti’de Halfeti Gençlik Kampı devam ediyor.

 • UNDP’nin Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi Mert Fırat oldu 3 Eki 2017

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) bugün, Başka Dilde Aşk ve Atlıkarınca filmlerindeki ve çeşitli TV dizilerindeki rolleriyle geniş bir coğrafyada tanınan, ünlü oyuncu Mert Fırat’ı Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi olarak atadı.

 • Yargıtay Yargı Etiği İlkeleri Başkanlar Kurulu’nda tartışıldı 2 Eki 2017

  Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde yürütülen “Yargıtay Etik, Şeffaflık ve Güven Projesi” kapsamında Yargıtay’a özgü etik ilkelerin yaygınlaştırılması için Yargıtay Daire Başkanlarının, Yargıtay Üyelerinin, Yargıtay Cumhuriyet Savcılarının ve Tetkik Hakimlerinin katılımı ile 22-23 Eylül 2017 tarihlerinde Bolu/Abant’ta “Başkanlar Kurulu Yargıtay Etik İlkeler Çalışma Toplantısı” gerçekleştirilmiştir.

 • BM Mukim Koordinatörü Kars, Ardahan ve Iğdır illerini kapsayan görev ziyaretini tamamladı 1 Eki 2017

  Birleşmiş Milletler Mukim Koordinatörü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Irena Vojáčková-Sollorano, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında Kars, Ardahan ve Iğdır illerini ziyaret etti.

 • Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi Tamamlandı 1 Eki 2017

  “Türkiye’de Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” başarılı şekilde tamamlandı. Proje çıktılarının paylaşıldığı kapanış toplantısı, 11 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

 • SILA Projesi Eğitimleri Devam Ediyor 1 Eki 2017

  Türkiye Barolar Birliği’nin Ana Faydalanıcısı, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nün Faydalanıcısı olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) ve Türkiye Barolar Birliği tarafından finanse edilen “Türkiye’de Adalete Erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek (SILA) Projesi” kapsamında Adli Yardım İhtiyaçlarının Tespit Edilmesi ve Hizmetlerin Geliştirilmesi Eğitimi 16 Eylül 2017 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirilmiştir.

 • GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği İçin Bölgede Öncelikli Tarımsal Ürünler Belirleniyor 1 Eki 2017

  GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi kapsamında filtreleme yaklaşımı sonucunda bölgede başat ve değer zinciri içinde işlenerek katma değer kazandıran tarımsal ürünlerin belirlenmesi için çalışmalara başlandı.

 • Türkiye'nin İlk Bütünleşik Kamu Binası Açıldı 1 Eki 2017

  Türkiye'nin ilk bütünleşik bina tasarımına sahip kamu binası 27 Ekim 2017 tarihinde UNDP Ülke Direktörü Claudio Tomasi, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Ankara Valisi Ercan Topaca'nın da katıldığı törenle açıldı.

 • Etkinlik: SGP Türkiye 25. yılını kutluyor 13 Eyl 2017

  Ülkemizde sivil toplum kurumlarının geliştirdiği çözüm ve uygulamalar etrafında resmi kurumları, özel sektör ve gönüllüleri bir araya getiren GEF Küçük Destek Programı, kısa adıyla SGP Türkiye, 25. yılını kutluyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global