SubscribeSubscribe
Haber Merkezi
 • Türkiye İnsani Gelişme Endeksi’nde 71. oldu 21 Mar 2017

  Türkiye’nin 2015 İnsani Gelişme Endeksi (İGE) değeri 0.767 oldu. Bu değerle Türkiye, yüksek insani gelişme kategorisinde yer aldı ve 188 ülke ve bölge arasında 71. oldu.

 • Ev Sahibi Topluluklar İçin Atık Yönetimi Projesi Açılışı 20 Mar 2017

  ABD tarafından finanse edilen ve UNDP tarafından yürütülen "Ev sahibi topluluklar için etkin kentsel atık yönetimi" projesi kapsamında Gaziantep, Fevzipaşa’daki katı atık transfer istasyonunun inşası tamamlandı. İstasyonun 20 Mart 2017 tarihindeki açılış töreni Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Islahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Islahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, ABD Adana Konsolosu Linda Specht ve UNDP Ülke Direktörü Claudio Tomasi’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

 • 3. İstanbul Kalkınma Diyalogları Basın Daveti 20 Mar 2017

  BM Kalkınma Programı’nın (UNDP) İstanbul’da bulunan Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Bölgesel Merkezi tarafından üçüncü kez düzenlenen İstanbul Kalkınma Diyalogları, bu yıl kalkınma yolculuğunun önündeki risklere karşı dayanıklılığın nasıl inşa edilebileceği temasına eğiliyor.

 • İnsani Gelişme Raporu 2016 Stockholm’de açıklanacak 20 Mar 2017

  2016 İnsani Gelişme Raporu Küresel lansmanı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Helen Clark ve İnsani Gelişme Raporu Ofisi Direktörü Selim Jahan’ın katılımlarıyla 21 Mart tarihinde İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılacak.

 • UNV Proje Teklif Çağrısı 10 Mar 2017

  Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Kilis’ten sivil toplum kuruluşlarını küçük girişim kapsamında projelerine fon yaratmak için başvurmaya çalışıyor.

 • Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi öğrencilerin eğitimini destekliyor 8 Mar 2017

  Orman Genel Müdürlüğü tarafından Küresel Çevre Fonu (GEF) finansal desteği ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içinde yürütülen Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi kapsamında öğrencilere yönelik on-line eğitim sistemi hazırlandı.

 • GAP Bölgesi’nin organik tarım ürünleri dünyanın lider organik fuarı BIOFACH 2017’de tanıtıldı 8 Mar 2017

  Dört yıldır paydaşlarıyla birlikte dünyanın en büyük organik ürün fuarı olan BIOFACH Fuarına katılan GAP Organik Tarım Küme Projesi, bu yıl da 14-18 Şubat 2017’de Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleştirilen fuardaki yerini aldı.

 • Orman köylülerine yönelik sosyo-ekonomik araştırma başladı 8 Mar 2017

  Akdeniz Ormanları Entegre Yönetimi Projesi uygulamalarının yer aldığı orman işletme müdürlükleri sınırları içinde yaşayan orman köylülerinin sosyo-demografik profillerini ortaya çıkarmak, bu köylere ilişkin bir kümeleme analizi gerçekleştirmek, böylelikle bölgeyi ilgilendiren ormancılık politikalarına katkıda bulunmak amacıyla sosyo-ekonomi araştırmasına başlandı.

 • Toplam Faktör Verimliliği Projesi’nde ziyaret ve anketler tamamlanmak üzere 8 Mar 2017

  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi”nde firma ziyaretleri ve anketler tamamlanıyor.

 • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde Enerji Verimli Motorların Teşvik Edilmesi Projesi başladı 8 Mar 2017

  Türkiye’deki toplam elektrik tüketiminin %30-35’i sanayi sektöründe gerçekleşiyor. Sanayide tüketilen enerjinin %70’inin ise elektrik motoru kullanan sistemler tarafından tüketildiği tahmin ediliyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global