SubscribeSubscribe
Haber Merkezi
 • Toplam Faktör Verimliliği Projesi’nde tematik çalıştaylar yapıldı 3 Ağu 2017

  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi” kapsamında İstanbul’da tematik çalıştaylar gerçekleştirildi.

 • 5.500 Suriyeli Mülteciye Geri Dönüşüm Eğitimi Verildi 3 Ağu 2017

  “Ev Sahibi Topluluklar İçin Etkin Kentsel Atık Yönetimi” projesi kapsamında Kilis Öncüpınar ve Elbeyli Geçici Konaklama Merkezleri’nde yaşayan Suriyeli mültecilere yönelik sürdürülen geri dönüşüm eğitimleri tamamlandı. Geri dönüşüm eğitimlerini tamamlayan 5.500 kişiye sertifikaları teslim edildi.

 • GS ve UNDP bu kez Suriyeli çocuklar için buluştu 2 Ağu 2017

  BM Kalkınma Programı ve Galatasaraylı oyuncuların Gaziantep’te Suriyeli çocuklar ile beraber hazırladığı video sosyal medyada yayımlandı.

 • GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği için bölgede öncelikli tarımsal ürünler belirleniyor 2 Ağu 2017

  GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi kapsamında filtreleme yaklaşımı sonucunda bölgede başat ve değer zinciri içinde işlenerek katma değer kazandıran tarımsal ürünlerin belirlenmesi için çalışmalara başlandı.

 • Gelecek Turizmde başvuru süresi 4 Ağustos’a kadar uzatıldı! 31 Tem 2017

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde’ye başvuru süresi yoğun ilgi nedeniyle uzatıldı. Geleceğe değer katacak sürdürülebilir turizm projeleri, 4 Ağustos 2017 tarihine kadar www.gelecekturizmde.com adresine başvurabilecek.

 • Accelerate 2030 31 Tem 2017

  Birleşmiş Milletler, 2015 yılında, 17 SKH’nin 2030 yılına kadar gerçekleştirilmesini kabul etmişti. Bu Küresel Hedefler’in ışığında, gelişmekte olan ülkelerdeki küçük işletmelerin, kendi toplumları ve ülkeleri için olumlu etki yaratacak iş modelleri yaratmaya teşvik ediliyorlar.

 • Türkiye’nin Mühendis Kızları Gençlerle 25 Tem 2017

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, LİMAK Vakfı ve UNDP Türkiye tarafından uygulanan ve Türkiye’de kadınların mühendislik alanına yöneliminin arttırılmasını ve daha fazla kadın mühendisin karar verici konumlarda yer almasını hedefleyen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesi geçtiğimiz yıl üniversitelerde uygulanmaya başlanmıştı.

 • Köyde Sürdürülebilir Yeşil Ekonomi 25 Tem 2017

  Çankırı’nın Eldivan İlçesi’nde eşi benzeri görülmemiş bir uygulama hayat buluyor. Eldivan’lı 7 kadının kurmuş olduğu ve bugün itibariyle üye sayısı 50’yi geçen Eldivan Belediyesi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin “Güneşin Eliyle Kadın Emeğiyle” sloganıyla başlatılan projede sadece yenilenebilir kaynaklar kullanılarak reçel, marmelat, salça, tarhana, erişte, turşu, sirke ve kuru sebze-meyve üretimi gerçekleştiriliyor.

 • Kuş Şenliği, Buldan Halkı’na unutulmaz bir gün yaşattı 25 Tem 2017

  Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bulunan Buldan Gölü; konumu dolayısıyla 200’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Anadolu Efes ve UNDP Türkiye işbirliğinde uygulanan Gelecek Turizm’de Projesi kapsamında 4 Haziran’da “Kuşlar Sizi Çağırıyor” etkinliği düzenlendi.

 • Turizm ile ilgili bir projeniz varsa sıra sizde! 25 Tem 2017

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNDP Türkiye ve Anadolu Efes işbirliğinde yürütülen “Gelecek Turizm’de” projesi yeni dönem çalışmaları için sizlerin de fikirlerini bekliyor. 28 Temmuz 2017 tarihine kadar www.gelecekturizmde.com web sitesi üzerinden yapılacak başvuruların değerlendirilmesi sonucunda ise belki de sizin projeniz yeni dönem çalışmaları içerisinde yer alabilir.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global