SubscribeSubscribe
Haber Merkezi
 • SILA Projesi Eğitimleri Devam Ediyor 1 Eki 2017

  Türkiye Barolar Birliği’nin Ana Faydalanıcısı, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nün Faydalanıcısı olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) ve Türkiye Barolar Birliği tarafından finanse edilen “Türkiye’de Adalete Erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek (SILA) Projesi” kapsamında Adli Yardım İhtiyaçlarının Tespit Edilmesi ve Hizmetlerin Geliştirilmesi Eğitimi 16 Eylül 2017 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirilmiştir.

 • Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi Tamamlandı 1 Eki 2017

  “Türkiye’de Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” başarılı şekilde tamamlandı. Proje çıktılarının paylaşıldığı kapanış toplantısı, 11 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

 • GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği İçin Bölgede Öncelikli Tarımsal Ürünler Belirleniyor 1 Eki 2017

  GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi kapsamında filtreleme yaklaşımı sonucunda bölgede başat ve değer zinciri içinde işlenerek katma değer kazandıran tarımsal ürünlerin belirlenmesi için çalışmalara başlandı.

 • Türkiye'nin İlk Bütünleşik Kamu Binası Açıldı 1 Eki 2017

  Türkiye'nin ilk bütünleşik bina tasarımına sahip kamu binası 27 Ekim 2017 tarihinde UNDP Ülke Direktörü Claudio Tomasi, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Ankara Valisi Ercan Topaca'nın da katıldığı törenle açıldı.

 • SİVİL TOPLUM ANKARA'DA BİR ARAYA GELDİ: GEF Küçük Destek Programı'nın Türkiye'deki 25.Yılı Kutlamaları 25 Eyl 2017

  Küresel Çevre Fonu, Küçük Destek Programı (SGP) 25. Yılını 22-23 Eylül’de Cermodern Ankara’da düzenlenen etkinlikle kutladı. Çevre alanında sivil toplum çalışmalarının 25 yılının anlatıldığı “Doğal Öyküler Kitabı”nın basına tanıtıldığı ve stant ve panellerin olduğu etkinliğe katılım yoğundu.

 • Etkinlik: SGP Türkiye 25. yılını kutluyor 13 Eyl 2017

  Ülkemizde sivil toplum kurumlarının geliştirdiği çözüm ve uygulamalar etrafında resmi kurumları, özel sektör ve gönüllüleri bir araya getiren GEF Küçük Destek Programı, kısa adıyla SGP Türkiye, 25. yılını kutluyor.

 • Birleşmiş Milletler - Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi 11 Eyl 2017

  “Türkiye’de Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” başarılı şekilde tamamlandı. Proje çıktılarının paylaşıldığı kapanış toplantısı, 11 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

 • UNDP Kapanış Toplantısı - Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması 8 Eyl 2017

  Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve ortaklığında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilâtı (UNIDO) işbirliği ile yürütülen, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’nün de paydaşı olduğu, “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması” Projesinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sayın Fatih Dönmez'in de katılacağı kapanış toplantısı ve sertifika töreninde siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 • İnadına Tarım: Artvin’in en zorlu koşullarında başarılan bir kalkınma hikayesi. 31 Ağu 2017

  İnsanın toprağa olan bağı gerekli ve verici olduğu kadar zor ve meşakkatli de olabiliyor. İklim ve coğrafya olarak Karadeniz’den farklı olan Artvin’de de durum böyle. Engebeli coğrafyası, neredeyse düzlük yüzü görmeyen yerleşimleri ve kurak yazları ile Artvin’in tarımı ve kırsal yaşamı, Türkiye’nin birçok bölgesine bahşedilen kolaylıklardan yoksun. Ancak bu bazıları için sorun olmuyor gibi.

 • Toplam Faktör Verimliliği Projesi anketlerinde analiz aşamasına gelindi 3 Ağu 2017

  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi”nde firma ziyaretleri ve anketler tamamlandı. Proje kapsamında ayıca Almanya ve Güney Kore ile Türkiye’nin kıyaslandığı uluslararası karşılaştırma raporu da tamamlandı.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global