SubscribeSubscribe
Haber Merkezi
 • Çanakkale, Perşembe (Ordu) ve Şile (İstanbul) Gelecek Turizmde dedi! 28 Ara 2017

  Ülkemizdeki sürdürülebilir turizm çalışmalarına katkı sağlamak, turizm alanındaki istihdamı artırmak ve turizmin yerel kalkınma boyutuna dikkat çekmek amacıyla yürütülen Gelecek Turizmde’nin 2018’de destekleyeceği projeler belli oldu.

 • KALDER önderliğinde kurumsallaşmaya yönelik pilot proje başladı 1 Ara 2017

  Toplam Faktör Verimliliği için Politika Çerçevesi Geliştirilmesine Destek Projesi kapsamında, EFQM Mükemmellik Modelinin kurumsallaşma üzerinde etkisinin ölçülmesine yönelik olarak Türkiye Kalite Derneği (KALDER) önderliğinde bir pilot projeye başlandı.

 • Hazırgiyim sektörü için Arama Konferansı İstanbul’da yapıldı 1 Ara 2017

  Kalkınma Bakanlığı’nın ana faydalanıcı olduğu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi kapsamında “Hazırgiyim Sektöründe Açık Bir Tedarik Zinciri Kurulması”na yönelik Arama Konferansı düzenlendi.

 • SKH'leri Benimseyerek İşbirliğini Geliştirmek “Türkiye’de SKH’leri Gerçekleştirmeye Doğru: Kalkınma Bakanlığı’na yönelik Teknik Çalıştay” 1 Ara 2017

  “Türkiye’de SKH’leri Gerçekleştirmeye Doğru: Kalkınma Bakanlığı’na yönelik Teknik Çalıştay” isimli organizasyon 28-30 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) konusunda daha kapsamlı bir anlayış yaratabilme amacıyla düzenlenen etkinlik; SKH’lerin gerçekleştirilmesinde kilit rol oynayan kuruluşlar olan Kalkınma Bakanlığı, TÜİK, UNDP, UNICEF, UNW, UNHCR, UNFPA, UN RCO ve IOM’dan katılımlarla tamamlandı. 3 gün boyunca, “kimseyi geride bırakma” sloganının altını çizen katılımcılar, aynı zamanda çeşitli konularda birikimleri olan eğitmenlerden Türkiye’deki sorunlar hakkındaki geniş çaplı sunumlardan yararlandı.

 • Ticaret ve kalkınma örgütleri, Orta Asya'nın ihracat kapasitesini artırmak için güçlerini birleştiriyor 23 Kas 2017

  ITFC, UNDP ve ITC, Orta Asya'daki işletmelerin küresel pazarlara erişmesini destekliyor.

 • Kadına Karşı Şiddete Son 22 Kas 2017

  Türkiye’de faaliyet gösteren Birleşmiş Milletler Kuruluşları BM Genel Sekreteri’nin Kadına Karşı Şiddeti Sonlandırmak için Birleşin (UNiTE) Kampanyası kapsamında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ile başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Günü sona eren Uluslararası 16 Günlük Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele Kampanyasına herkesin desteğini bekliyor.

 • Sınır Tanımayan Müzik 8 Kas 2017

  Müzik, en derin hislere dokunmayı başarabilen bir unsur olduğu için her zaman adalet arayışında güçlü bir ortak sayılmıştır. Birleşmiş Milletler Programı Türkiye Ofisi de 8 Kasım’da Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Keçiören Belediyesi’nin işbirliğiyle “Sınır Tanımayan Müzik - Umut Konseri” adlı organizasyonu bu amaçlarla düzenledi.

 • Bölgesel dayanıklılığa evrensel dille katkı: Şanlıurfa Kodlama Eğitim Programı Başladı! 1 Kas 2017

  Android Kodlama Eğitim Programı Şanlıurfa’da başladı. Türk ve Suriyeli 30 gençten oluşan grup, Harran Üniversite’si ev sahipliğinde Re:Coded ve Bilgi Üniversitesi teknik işbirliği ile sunulan Android Mobil Uygulama Geliştirme Programı’nda yedi ay süresince eğitime katılarak, evrensel kodlama dilini öğrenecek ve mobil uygulama projeleri üzerinde çalışacak.

 • Kemaliye sürdürülebilir toplum temelli turizmde örnek olacak 1 Kas 2017

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında yürütülen Sürdürülebilir Toplum Temelli Turizm Alanında Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında sivil toplum kuruluşları, işletmeciler, akademisyenler, öğrenciler ve UNDP temsilcilerinin katılımıyla Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde bir toplantı düzenlendi.

 • 4. Dünya Yerel Ekonomik Kalkınma Forumunda "Küresel Gündemler, Yerel Sesler, Yerel Eylemler" 1 Kas 2017

  4.Dünya Yerel Ekonomik Kalkınma Forumu, 17-20 Ekim 2017 tarihlerinde Praia, Cabo Verde'de gerçekleştirildi ve tüm dünyadaki kamu kurumları, özel sektör, akademi ve sivil toplum kuruluşlarını temsil eden 2500’den fazla kişi katıldı.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global