SubscribeSubscribe
Haber Merkezi
 • Bölgesel dayanıklılığa evrensel dille katkı: Şanlıurfa Kodlama Eğitim Programı Başladı! 1 Kas 2017

  Android Kodlama Eğitim Programı Şanlıurfa’da başladı. Türk ve Suriyeli 30 gençten oluşan grup, Harran Üniversite’si ev sahipliğinde Re:Coded ve Bilgi Üniversitesi teknik işbirliği ile sunulan Android Mobil Uygulama Geliştirme Programı’nda yedi ay süresince eğitime katılarak, evrensel kodlama dilini öğrenecek ve mobil uygulama projeleri üzerinde çalışacak.

 • Kemaliye sürdürülebilir toplum temelli turizmde örnek olacak 1 Kas 2017

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında yürütülen Sürdürülebilir Toplum Temelli Turizm Alanında Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında sivil toplum kuruluşları, işletmeciler, akademisyenler, öğrenciler ve UNDP temsilcilerinin katılımıyla Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde bir toplantı düzenlendi.

 • 4. Dünya Yerel Ekonomik Kalkınma Forumunda "Küresel Gündemler, Yerel Sesler, Yerel Eylemler" 1 Kas 2017

  4.Dünya Yerel Ekonomik Kalkınma Forumu, 17-20 Ekim 2017 tarihlerinde Praia, Cabo Verde'de gerçekleştirildi ve tüm dünyadaki kamu kurumları, özel sektör, akademi ve sivil toplum kuruluşlarını temsil eden 2500’den fazla kişi katıldı.

 • Toplam Faktör Verimliliği Projesi’nde pilot uygulamalar başlıyor 1 Kas 2017

  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi” kapsamında tekstil ve kompozit sektörlerinde pilot projelere başlanıyor.

 • Türkiye’nin ilk model fabrikası Ankara’da kuruluyor 23 Eki 2017

  İmalat sanayinin dönüşümünü sağlayacak Model Fabrikalar, diğer adıyla Uygulamalı Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezlerinin ülkemizde de kurulmasına yönelik çalışmalar meyvesini veriyor. Türkiye’nin ilk Model Fabrikası, Ankara 1. OSB’de kurulacak.

 • Gençler Halfeti Gençlik Kampı’nda sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ilham verdi 12 Eki 2017

  Şanlıurfa, Halfeti–12 Ekim 2017-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik desteği ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yürütücülüğünde, Japonya Hükümeti’nin finansmanı ile sürdürülen “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Sosyal İstikrarın Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında Şanlıurfa, Halfeti’de Halfeti Gençlik Kampı sona erdi.

 • Kamu Denetçiliği Bilgilendirme Toplantısı 10 Eki 2017

  Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) desteğiyle, yürütülen Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Kurumsal Yönetiminin Geliştirilmesine Destek Projesi kapsamında 12 Ekim 2017 tarihinde, saat 09.30'da Şanlıurfa Nevali Otel’de Kamu Denetçiliği Kurumu’nun amacı, başvuru süreçleri ve işleyişi üzerine vatandaşların bilgilendirileceği bir toplantı düzenlenecektir.

 • GAP Bölgesi’nde yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği çalışmaları “Ortadoğu Bölgesi’nde Yılın Enerji Projesi” ödülünü aldı 10 Eki 2017

  Ankara, 10 Ekim 2017 - GAP Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımının ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi, Association of Energy Engineers (Enerji Mühendisleri Derneği) tarafından Atlanta’da düzenlenen 40. Dünya Enerji Mühendisliği Kongresi'nde, "Ortadoğu Bölgesi’nde Yılın Enerji Projesi" ödülünü aldı.

 • Gençler Halfeti Gençlik Kampı’nda sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ilham veriyor 10 Eki 2017

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik desteği ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yürütücülüğünde, Japonya Hükümeti’nin finansmanı ile sürdürülen “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Sosyal İstikrarın Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında Şanlıurfa, Halfeti’de Halfeti Gençlik Kampı devam ediyor.

 • UNDP’nin Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi Mert Fırat oldu 3 Eki 2017

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) bugün, Başka Dilde Aşk ve Atlıkarınca filmlerindeki ve çeşitli TV dizilerindeki rolleriyle geniş bir coğrafyada tanınan, ünlü oyuncu Mert Fırat’ı Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi olarak atadı.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global