SubscribeSubscribe
Haber Merkezi
 • Etkinlik: SGP Türkiye 25. yılını kutluyor 13 Eyl 2017

  Ülkemizde sivil toplum kurumlarının geliştirdiği çözüm ve uygulamalar etrafında resmi kurumları, özel sektör ve gönüllüleri bir araya getiren GEF Küçük Destek Programı, kısa adıyla SGP Türkiye, 25. yılını kutluyor.

 • Birleşmiş Milletler - Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi 11 Eyl 2017

  “Türkiye’de Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” başarılı şekilde tamamlandı. Proje çıktılarının paylaşıldığı kapanış toplantısı, 11 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

 • UNDP Kapanış Toplantısı - Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması 8 Eyl 2017

  Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve ortaklığında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilâtı (UNIDO) işbirliği ile yürütülen, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’nün de paydaşı olduğu, “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması” Projesinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sayın Fatih Dönmez'in de katılacağı kapanış toplantısı ve sertifika töreninde siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 • İnadına Tarım: Artvin’in en zorlu koşullarında başarılan bir kalkınma hikayesi. 31 Ağu 2017

  İnsanın toprağa olan bağı gerekli ve verici olduğu kadar zor ve meşakkatli de olabiliyor. İklim ve coğrafya olarak Karadeniz’den farklı olan Artvin’de de durum böyle. Engebeli coğrafyası, neredeyse düzlük yüzü görmeyen yerleşimleri ve kurak yazları ile Artvin’in tarımı ve kırsal yaşamı, Türkiye’nin birçok bölgesine bahşedilen kolaylıklardan yoksun. Ancak bu bazıları için sorun olmuyor gibi.

 • Toplam Faktör Verimliliği Projesi anketlerinde analiz aşamasına gelindi 3 Ağu 2017

  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi”nde firma ziyaretleri ve anketler tamamlandı. Proje kapsamında ayıca Almanya ve Güney Kore ile Türkiye’nin kıyaslandığı uluslararası karşılaştırma raporu da tamamlandı.

 • Toplam Faktör Verimliliği Projesi’nde tematik çalıştaylar yapıldı 3 Ağu 2017

  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi” kapsamında İstanbul’da tematik çalıştaylar gerçekleştirildi.

 • 5.500 Suriyeli Mülteciye Geri Dönüşüm Eğitimi Verildi 3 Ağu 2017

  “Ev Sahibi Topluluklar İçin Etkin Kentsel Atık Yönetimi” projesi kapsamında Kilis Öncüpınar ve Elbeyli Geçici Konaklama Merkezleri’nde yaşayan Suriyeli mültecilere yönelik sürdürülen geri dönüşüm eğitimleri tamamlandı. Geri dönüşüm eğitimlerini tamamlayan 5.500 kişiye sertifikaları teslim edildi.

 • GS ve UNDP bu kez Suriyeli çocuklar için buluştu 2 Ağu 2017

  BM Kalkınma Programı ve Galatasaraylı oyuncuların Gaziantep’te Suriyeli çocuklar ile beraber hazırladığı video sosyal medyada yayımlandı.

 • GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği için bölgede öncelikli tarımsal ürünler belirleniyor 2 Ağu 2017

  GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi kapsamında filtreleme yaklaşımı sonucunda bölgede başat ve değer zinciri içinde işlenerek katma değer kazandıran tarımsal ürünlerin belirlenmesi için çalışmalara başlandı.

 • Gelecek Turizmde başvuru süresi 4 Ağustos’a kadar uzatıldı! 31 Tem 2017

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde’ye başvuru süresi yoğun ilgi nedeniyle uzatıldı. Geleceğe değer katacak sürdürülebilir turizm projeleri, 4 Ağustos 2017 tarihine kadar www.gelecekturizmde.com adresine başvurabilecek.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global