UNDP Türkiye ve HIV/AIDS

BM Kalkınma Programı Türkiye Temsilciliği, ülkede HIV/AIDS konusunda devam eden çalışmaların BM Kalkınma Programı'nın program ve stratejileriyle bütünleşmesinde etkin bir rol oynuyor.

BM Kalkınma Programı, Türkiye'de diğer BM kuruluşlarıyla ortak biçimde, HIV/AIDS salgınına karşı ulusal bir çözüm geliştirilmesi amacını destekliyor, bu yöndeki politikaların duyulması için çaba harcıyor ve ulusal paydaşlar arasında koalisyon oluşturulmasına katkıda bulunuyor. Bunun yanısıra, HIV/AIDS salgınının yayılmasını engellemek için yapılan eğitici ve bilinçlenmeyi arttıran projeleri destekliyor.

BM Kalkınma Programı tarafından gerçekleştirilen ve özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sokak çocuklarını ve gençleri hedef alan programların, HIV/AIDS konusunda eğitim sağlayarak, bilinçlenmenin artmasında etkin rol oynaması bekleniyor. Böylelikle, BM Kalkınma Programı, risk taşıyan nüfusun bilinçlenmesine ve salgının önüne geçilmesi yönünde gerçekleştirilen ulusal çalışmalara katkıda bulunuyor.

UNAIDS: HIV/AIDS'e karşı ortak tepki

Birleşmiş Milletler HIV/AIDS Programı (UNAIDS) salgına karşı küresel eylem geliştirilmesinde önemli bir rol oynuyor. UNAIDS, salgının bulaşmasını engelleyecek kapsamlı bir tepkinin önünü açıyor, geliştiriyor ve destekliyor. Bunların yanısıra, tedavi ve destek sağlıyor, salgına karşı bireyleri ve toplumları daha bilinçli kılıyor ve salgının etkilerini hafifletiyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global