Başarı hikayelerimiz

 • Kamu Denetçiliği Kurumu Eskişehir'de STK'lar ve Vatandaşlarla Buluştu
  7 Ara 2017

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) ortaklığında yürütülen Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi, Eskişehir’de, yedinci ve son bölge toplantısını geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

 • Geçmişi unutmadan yeni bir gelecek kurmak: Sağlam bir kararlılık ve güçlenme portresi
  10 Eki 2017

  Hiç bilmediğiniz bir dilde öğretmen olup, yepyeni bir ülkede geçim fırsatı edinebileceğinizi düşünebilir miydiniz? Zine Mahli’nin yanıtı hayır.

 • Atıktan Yakıta
  27 Eyl 2017

  Server Vural, Bismilli bir biyoloji öğretmeni. Aynı zamanda; hasat sonrası tarlalarda kalan pamuk, mısır gibi tarımsal ürünlerin atıklarını değerlendirmeye kafa yormuş bir girişimci. Bismil, Diyarbakır’ın geniş ekilebilir alanlarıyla önemli tarımsal üretim merkezlerinden biri.

 • Türkiye’nin kıyılarında ‘İstediğimiz Gelecek’ korunuyor
  13 Eyl 2017

  Mehmet Doğan, Türkiye’nin güneybatısında bir sahil beldesi olan Akyaka’da balıkçılıkla geçimini sağlıyor. Ancak Mehmet’in, kendisine ve çocuklarına daha iyi bir yaşam sağlamak için balıkçılıktan para kazanmaya devam edip edemeyeceği konusunda endişeleri vardı çünkü yaşadığı bölgede kaynakların aşırı tüketimi ve kıyı bölgesinin aşırı kullanımı nedeniyle hayvan türlerinin nesli tükeniyor ve yetişme alanları zarar görüyordu.

 • İklim dostu kalkınmaya doğru
  13 Eyl 2017

  10 yıl önce Türk hükümetinden sadece 10 kişi iklim değişikliği konularında çalışıyordu. Bugün yaklaşık 300 kişi bu alanda çalışıyor ve iklim değişikliğine uyum ve iklim değişikliğinin etkilerini azaltma konularında ulusal politikalar oluşturuyor.

 • Sürdürülebilir kalkınmanın yolunu aydınlatmak
  13 Eyl 2017

  Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü olan Türkiye, medeniyetin beşiklerinden biri. Küresel olarak tanınan üç biyolojik çeşitlilik sıcak noktasına sahip olan Türkiye, aynı zamanda pek çok bitki, hayvan ve diğer canlı türlerine de ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle, türlerin yok olduğu bir dönemde, doğal kaynakları korumak herkes için ulusal ve küresel bir öncelik haline geldi.

 • İnsan Hakları Eğitim programı ile 7,500 Mehmetçiğe ulaşıldı
  13 Eyl 2017

  “Mehmetçiğin Sivil Eğitimi” projesi ülkedeki genç erkek nüfusunun, birbirinin haklarına saygılı ve fiziksel çevrenin korunmasına daha duyarlı, aynı zamanda bilinçli ve sorumluluk sahibi olma konusunda farkındalıklarının artırılmasını amaçlıyor.

 • Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliği için bütçeleme
  13 Eyl 2017

  Kamu harcamalarının planlanmasında kadınların ihtiyaçları da gözetilseydi hayatımızda neler değişirdi?

 • Türkiye'de yerel yönetim reformu uygulamasının devamına destek projesi
  13 Eyl 2017

  Türkiye’deki yerel yönetim reformu girişimleri, dezavantajlı grupların beklenti ve ihtiyaçlarını karşı duyarlılığı, verimliliği, yararlılığı, şeffaflığı ve kamu yönetim sisteminde hesap verebilirliği artırarak vatandaşlık temelli hizmet sunumunun temellerini güçlendirmek hedefi Türk Hükümeti’nin reform gündeminin tam ortasında durmaktadır.

 • Sonuç: Kadınların Zaferi
  13 Eyl 2017

  2011, Yaz. Başkent Ankara’nın düşük gelirli mahallelerinden birisinde 15 yaşında bir kız çocuğu olan Yasemin tek kelimeyle hayal kırıklığına uğramış ve korkmuş bir haldeydi. Yeni üvey annesi onunla beraber yaşamak istemiyordu. Teyzesinin evine gönderilen Yasemin, okulu bırakması ve adını bile bilmediği bir adamla evlenmesi için zorlandı. Oysaki Yasemin’in sonbahar döneminde lise eğitimine başlaması gerekiyordu; fakat herkes tarafından bir yük olarak görülen bu genç kızın hayatında karşılaştığı zorluklar kolaylıkla çözülebileceğe benzemiyor. Yasemin, “Eğer erkek olsaydım, eminim ki her şeyin çok daha farklı olurdu”diyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global