Başarı Hikayelerimiz

 • Teos antik kenti sulakalanı koruma altında
  3 Eki 2013

  Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Seferihisar Belediyeci ortaklığında, GEF Küçük Destek Programı (SGP) desteği ve Türkiye’nin ilk ‘yavaş şehri’ Seferihisar’da bulunan Teos antik kentinin eşsiz ekosistemini korumak için harekete geçti.

 • Fizik Bilimi temelinde İklim Değişikliği 2013
  27 Eyl 2013

  IPCC birinci çalışma grubunun değerlendirmesi olan ve 27 Eylül'de açıklanan bu rapora göre 1850’den beri geçen her on yılda yeryüzü bir önceki on yıla kıyasla daha çok ısınıyor. Ayrıca rapora göre yeryüzündeki pek çok bölgeden toplanan kanıtların da gösterdiği gibi küresel ısınmanın ana sebebi insan faktörü.

 • IPCC raporu: Küresel ısınmanın ana sebebi insan faktörü
  27 Eyl 2013

  Uluslararası İklim Değişikliği Paneli’nin (IPCC) yeni raporuna göre yeryüzündeki pek çok bölgeden toplanan kanıtların da gösterdiği gibi küresel ısınmanın ana sebebi insan faktörü.

 • Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Ekonomik Analizi
  7 Ağu 2013

  Bu çalışma, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Küresel Çevre Fonu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliği ile yürütülen “Türkiye’nin Korunan Alanlar Sisteminin Güçlendirilmesi: Deniz ve Kıyı Koruma Alanlarının Sürdürülebilirliğinin Kolaylaştırılması” projesi kapsamında yapıldı.

 • Deniz ve kıyı koruma alanlarına ilişkin vatandaş algısı ölçüldü
  1 Ağu 2013

  Korunan Alanlar ve Deniz ve Kıyı Koruma Alanları hakkında vatandaş algısının ölçülmesi çalışması tamamlandı. Sonuçlar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

 • Hayalet ağlar toplanmaya başlandı
  1 Ağu 2013

  “Hayalet Ağ Avcıları” projesi kapsamında başlatılan temizlik çalışmalarında yüzlerce metre hayalet ağ su altından çıkarıldı. Çalışmalara gelecek aylarda da devam edilecek.

 • Türkiye’nin beş yıllık yeni kalkınma planı meclisten geçti
  9 Tem 2013

  2018 yılı sonuna kadar geçerli olan onuncu beş yıllık Kalkınma Planı, 1 Temmuz’da TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edildi.

 • 'Herkes için Sürdürülebilir Enerji' Türkiye'de tanıtıldı
  1 Tem 2013

  UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki toplantıda dünya enerji sistemlerinin olumlu bir şekilde dönüştürülmesine için taahhütleri harekete geçiren ve faaliyete teşvik eden girişim ‘Herkes için Sürdürülebilir Enerji’nin önemini vurguladı.

 • Üst Düzey Panel 2015 sonrası kalkınma gündemi raporunu teslim etti
  1 Tem 2013

  2015 sonrası kalkınma gündeminin belirlenmesi içi çalışan bağımsız Üst Düzey Panel’in 27 üyesi adına Endonezya Devlet Başkanı hazırlanan raporu BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’a 30 Mayıs tarihinde teslim etti.

 • 25 Haz 2013

  Rapor, iklim fonu finansman akışı sebebiyle ortaya çıkan ulusal zorlukları ele alıyor ve bu zorlukların üstesinden gelmek için izlenmesi gereken yolları örnek veriyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global