Başarı Hikayelerimiz

  • Türkiye’nin kıyılarında ‘İstediğimiz Gelecek’ korunuyor

    Mehmet Doğan, Türkiye’nin güneybatısında bir sahil beldesi olan Akyaka’da balıkçılıkla geçimini sağlıyor. Ancak Mehmet’in, kendisine ve çocuklarına daha iyi bir yaşam sağlamak için balıkçılıktan para kazanmaya devam edip edemeyeceği konusunda endişeleri vardı çünkü yaşadığı bölgede kaynakların aşırı tüketimi ve kıyı bölgesinin aşırı kullanımı nedeniyle hayvan türlerinin nesli tükeniyor ve yetişme alanları zarar görüyordu.

  • İnadına Tarım

    İnsanın toprağa olan bağı gerekli ve verici olduğu kadar zor ve meşakkatli de olabiliyor. İklim ve coğrafya olarak Karadeniz’den farklı olan Artvin’de de durum böyle. Engebeli coğrafyası, neredeyse düzlük yüzü görmeyen yerleşimleri ve kurak yazları ile Artvin’in tarımı ve kırsal yaşamı, Türkiye’nin birçok bölgesine bahşedilen kolaylıklardan yoksun.

  • Tek Proje, Çok Sonuç

    Ankara’da yapımı yeni tamamlanan ancak adı hak ettiği kadar duyulmamış bir bina var; Cezeri Yeşil Teknoloji Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Binası. Bu bina, Türkiye'de bütünleşik bina tasarımı tekniği ile inşa edilen ilk kamu binası olma özelliği taşıyor.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global