Başarı Hikayelerimiz

 • Daha Güçlü Siyasi Partiler için Kadının Güçlendirilmesi: Kadının Siyasete Katılımının Teşvik Edilmesine Yönelik İyi Uygulamalar Rehberi
  28 Şub 2012

  Bu yayın, siyasi partilerde kadınların güçlü varlığını ve nüfuzunu teşvik etmenin yanı sıra parti politikalarında ve platformlarında cinsiyet eşitliği konusu hakkında ilerleme için hedefleri tanımlar.

 • Gençlik Katılımı ve Gençlik Politikaları İçin Öneriler
  1 Ara 2010

  Yayın İsviçre-UNDP Fonu Gençlik Projesi ve Gençlik Politikaları ve Türkiye'ye İlişkin Gelişme Raporunda Gençlik hakkında detaylı bilgi veriyor.

 • 1 Oca 2007

  Namus cinayetlerini içeren kadına karşı her türlü şiddeti önleyecek politikaların, ancak bu eylemlerin ardındaki toplumsal yapının, yaşam tarzının ve zihniyet yapısının anlaşılması ile geliştirtirilebileceği düşüncesinden yola çıkılarak hazırlanan rapor, Türkiye'de bu konudaki toplumsal yapı ve anlayışa ışık tutuyor.

 • Grassroots women ask for accountability

  Canan Ergin wants one simple thing: A decent life in her neighborhood. She has been volunteering to make this a reality for over three years.

 • Sonuç: Kadınların Zaferi

  2011, Yaz. Başkent Ankara’nın düşük gelirli mahallelerinden birisinde 15 yaşında bir kız çocuğu olan Yasemin tek kelimeyle hayal kırıklığına uğramış ve korkmuş bir haldeydi. Yeni üvey annesi onunla beraber yaşamak istemiyordu. Teyzesinin evine gönderilen Yasemin, okulu bırakması ve adını bile bilmediği bir adamla evlenmesi için zorlandı. Oysaki Yasemin’in sonbahar döneminde lise eğitimine başlaması gerekiyordu; fakat herkes tarafından bir yük olarak görülen bu genç kızın hayatında karşılaştığı zorluklar kolaylıkla çözülebileceğe benzemiyor. Yasemin, “Eğer erkek olsaydım, eminim ki her şeyin çok daha farklı olurdu”diyor.

 • Türkiye'de yerel yönetim reformu uygulamasının devamına destek projesi

  Türkiye’deki yerel yönetim reformu girişimleri, dezavantajlı grupların beklenti ve ihtiyaçlarını karşı duyarlılığı, verimliliği, yararlılığı, şeffaflığı ve kamu yönetim sisteminde hesap verebilirliği artırarak vatandaşlık temelli hizmet sunumunun temellerini güçlendirmek hedefi Türk Hükümeti’nin reform gündeminin tam ortasında durmaktadır.

 • Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliği için bütçeleme

  Kamu harcamalarının planlanmasında kadınların ihtiyaçları da gözetilseydi hayatımızda neler değişirdi?

 • İnsan Hakları Eğitim programı ile 7,500 Mehmetçiğe ulaşıldı

  “Mehmetçiğin Sivil Eğitimi” projesi ülkedeki genç erkek nüfusunun, birbirinin haklarına saygılı ve fiziksel çevrenin korunmasına daha duyarlı, aynı zamanda bilinçli ve sorumluluk sahibi olma konusunda farkındalıklarının artırılmasını amaçlıyor.

 • Rapor beş değişiklik üzerinden yola çıkıyor: aşırı yoksulluğu sonlandırmak, gerçek anlamda sürdürülebilir kalkınma üzerinden bir gelecek kurmak, ortaklık anlayışına yeni bir ruh kazandırmak ve barışı ve hesap verebilirliği sağlamak. Korku, çatışma ve şiddetten kurtulmak en temel insan hakkı olduğu ve barışçıl ve refah içinde toplumlar yaratmakta esas teşkil ettiği için belirtilen son değişiklik kritik bir öneme sahiptir.

 • Çilek, sürdürülebilir kalkınma ve istihdamın diğer adı oldu

  Batman’ın Sason ilçesinde yaklaşık 353 aileye istihdam sağlayan ve bu bölgede yetişmesiyle ün kazanmaya başlayan Sason Çileği, bir ilkokula ismini verdi.

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global