Sosyal Fayda Zirvesi 2013

 

Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşması


Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşmasında, 2030 yılında istediğimiz dünyayı yaratmak için yaratıcı ve yenilikçi sosyal fayda projeleri ile bakış açılarımızın değişmesi gerektiği vurgulandı.

“Teknoloji, yenilik ve sosyal medya dünyanın karşı karşıya kaldığı sorunların çözümüne nasıl katkı sağlar?”sorusuna yanıt aranan bir günlük buluşma ile İstanbul da Sosyal Fayda Zirvesi küresel diyaloguna katıldı.

UNDP Türkiye, Ericsson, Google, Kadir Has Üniversitesi, Webrazzi ve Birleşmiş Milletler Gönüllüleri’nin işbirliği ile düzenlenen Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşması, 24 Eylül’de Kadir Has Üniversitesi’nde yapıldı.

Buluşmada, sosyal fayda, gençlik çalışmaları ve yenilikçi teknoloji alanında çalışan gençler ve genç liderler ile toplumun değişiminde aktif olarak rol alan bireyler deneyimlerini, karşılaştıkları zorlukları ve geleceğe yönelik düşlerini paylaştı.

Zirvede hangi konular tartışıldı?

Buluşmanın açılış konuşmasını UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Ofisi Bilgi ve İnovasyon Grup Lideri Giulio Quaggiotto yaptı.

Quaggiotto, sosyal medya ve yeni teknolojilerle kurulan yeni bir geleceğe dikkat çekerken, sosyal medya ve teknolojinin kalkınma sorunlarının çözümüne yenilikçi ve basit çözüm yolları ürettiğini söyledi.

Açılış konuşmasının ardından, buluşma iki ayrı panelle devam etti.

Sosyal medyanın davranışlarımıza etkileri ve aktif bireylerin dijital araçların doğru kullanımında oynadıkları rol birinci panelde tartışılan konular arasındaydı.

İkinci panelde, gençlik ve sosyal fayda konusu tartışıldı. Panelde, geleceğin şekillendirilmesinde gençlerin aktif rol oynadığının görülmesi gerektiği ve bunun için de tüm dünyanın bakış açısı değişikliğine ihtiyacı olduğu vurgulandı.

Gençlerin yer aldığı projeler ve gönüllük faaliyetleri ile kazanılan deneyimin empati kurabilen bir toplum yaratmak için önemli olduğuna da değinildi.

Buluşma canlı yayınlandı

Google Hangout üzerinden İngilizce ve Türkçe olarak canlı yayınlanan buluşma Türkiye’nin birçok farklı bölgesine ulaşarak insanların tartışmaya çevrimiçi dâhil olmasını sağladı.

İstanbul buluşması Instagram’da

2013 Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşması sosyal medya fotoğrafçıları tarafından Instagram’da görüntülendi.

Etkinliğe dair fotoğraflar aynı zamanda zirvenin New York etkinliklerinde gösterildi ve +SosyalFayda internet sitesinde de yayınlandı.

Fotoğraflar, profesyonel sosyal medya fotoğrafçıları olan Cem Aydın ve Engin Güneysu tarafından çekildi.

Fotoğraflara UNDP Türkiye’nin Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

#2030Şimdi tüm dünyada tartışıldı

 

+ Sosyal Fayda internet sitesini ziyaret edin


Sosyal Fayda Zirvesi'nden ilham alan +SosyalFayda internet sitesi aynı vizyonu paylaşan yenilikçi küresel topluluğu bir araya getiriyor: Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için teknolojinin ve yeni medyanın gücünden yararlanmak.

+SosyalFayda internet sitesi ile bireyler deneyimlerini aktarabilir, birlikte çalışabilir, yerel ve küresel gündemleri etkileyebilir ve vizyonu faaliyete dönüştürmek için yeni çözüm yolları üretebilir.

+SosyalFayda internet sitesini ziyaret edin.

Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşması
  • Sosyal Fayda Zirvesi 2013, İstanbul buluşması - 24 Eylül 2013
  • Sosyal Fayda Zirvesi 2013, İstanbul buluşması - 24 Eylül 2013
  • Sosyal Fayda Zirvesi 2013, İstanbul buluşması - 24 Eylül 2013
  • Sosyal Fayda Zirvesi 2013, İstanbul buluşması - 24 Eylül 2013
  • Sosyal Fayda Zirvesi 2013, İstanbul buluşması - 24 Eylül 2013
  • Sosyal Fayda Zirvesi 2013, İstanbul buluşması - 24 Eylül 2013

Diğer fotoğraflar içinFlickr

Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşmasını Instagram fotoğrafçıları görüntüledi

Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşması sosyal medya fotoğrafçıları görüntüledi ve #2030Şimdi, #2030NOW ve #InstaCorps etiketleriyle Instagram üzerinden paylaştı.

 

Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşmasını fotoğraflayan dijital fotoğrafçılar şöyle:

 

· Cem Aydın (@cemaydin)

· Engin Güneysu (@enginguneysu)

 

Bizi Instagram'da takip edin.

Tartışmaya siz de katılın

#2030Şimdi etiketiyle siz de tartışmaya katılın.

Sosyal Fayda Zirvesi nedir?
thumbnail

22-24 Eylül tarihlerinde Birleşmiş Milletler Haftası sırasında düzenlenen Sosyal Fayda Zirvesi, dinamik bir topluluk olan küresel liderleri bir araya getiriyor. Zirvede, yaratıcı düşünmenin ve teknolojinin karşılaştığımız en önemli güçlüklerin çözümündeki önemi tartışılıyor.

Devamı
Sosyal Fayda Zirvesi videoları