Etkin Birleşmiş Milletler Koordinasyonu: Başarı hikayeleri

Yayımlanma tarihi 01 Tem 2013 - 67 sayfa
image

Özet

Bu rapor, etkin bir Birleşmiş Milletler Kalkınma Sistemi’nin ülkeler düzeyinde elde edilen başarılardaki desteğini anlatıyor. Koordinasyon politikasında ve politikanın uygulanmasında merkezi, bölgesel ve ülke düzeyinde önemli ilerlemeler sağlandı. Raporda anlatılan ve dünyanın dört bir tarafında elde edilen başarılar da bu ilerlemeleri gözler önüne seriyor. Rapor, Arnavutluk’ta dezavantajlı toplulukların güçlendirilmesinden, Zambiya’da yardım ve kalkınma çalışmalarının etkinliğinin artırılmasına, BM sisteminin nasıl daha iyi sonuçlar elde ettiğini gösteriyor.

 

 

 

 

Öne çıkanlar

  • Doğal afetlerden ağır hasarlar görmüş Filipinlerde, BM Ülke Ofisi çiftçilerin yaşamlarını iyileştiren hava durumuna dayalı sigorta sistemi gibi girişimleri destekledi.
  • Ortak BM desteği ile Ruanda ve Zambiya uluslararası kalkınma yardımlarını daha etkin yönetmek için kapasitelerini geliştirdi.
  • Birleşmiş Milletler’in pek çok alanda verdiği güçlü destek ile Sierra Leone 2012 yılında başarılı bir seçim sürecini tamamladı ve bu seçim süreci ile sürdürülebilir barışın ve demokrasinin temelleri için büyük bir adım atılmış oldu.

 

Bu raporu okuyun:

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global