GAP Green - Haziran 2015

01 Tem 2015 - 43 sayfa
image

Derginin 3. sayısı yüksek enerji performanslı binalar konusuna odaklanıyor.

 

Bu sayıda SEPEV Yönetim Kurulu Başkanı Tuğba Salman Gürcan ile pasif ev ve sıfır enerjili binalar konusunda bir söyleşi yer alıyor.

 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Muhammed Adak ile yapılan söyleşide ise GAP Bölgesi’nde organik tarım ve kümelenme çalışmaları kapsamında yapılanlar anlatılıyor.

 

Ayrıca; GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve GAP YENEV Ar-Ge Merkezi tarafından bölgede yeşil büyüme alanında gerçekleştirilen yaygınlaştırma, farkındalık artırma ve somut pilot uygulama çalışmaları ile ilgili haberlere de yer veriliyor.

 

Bu sayıda ağırlıklı olarak yeşil binalar, binalarda enerji verimliliği, pasif binalar ve multi-konfor binalar anlatılıyor. Bunlara ek olarak Kalkınma Ajansları ile ortak başlatılan Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı ve bölgede ışıldamaya başlayan ‘Eğil Organik’ markasının arkasındaki çiftçi gücünü anlatan yazılar bulunuyor.

 

GAP Green Dergisi; GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içinde yürütülen GAP Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi kapsamında yayınlanıyor.

 

Dergi; GAP Bölgesi Rekabet Gündemi’nde ortaya çıkan yenilenebilir enerji, organik tarım ve eko-turizm gibi bölgenin kalkınmada sürükleyici sektörlerine odaklanıyor.

Bu belgeyi okuyun:

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global