Güçlü Bireyler Güçlü Toplumlar Cilt 3 - Sürdürülebilir Enerji

Yayımlanma tarihi 18 Ara 2013 - 62 sayfa
image

Özet

Bu yayında UNDP’nin desteğiyle, kurumsal ve insani gelişim kapasitesinin büyümesini teşvik  ederek yenilikçi değişimler geçiren ülkelerden başarı öyküleri bulunmaktadır .

Bir süreci değişimsel başarı olarak nitelendirilmek için, öyküsü, verileri ve kişisel tanıklıklar tarafından kanıtlanmış somut ve sürdürülebilir başarıları içermelidir. Uzun vadeli çabalar gerektiren bu süreç, kurumları, belirli tutum ve davranışlar üzerinde önemli değişiklikler yaşanmasını gerektirdiğinden, her hikaye genellikle 5 -10 yıllık bir dönemi kapsayan bir kalkınma müdahalesini anlatıyor .

Güçlü Bireyler, Güçlü Toplumlar’ın üçüncü cildi, UNDP’nin sürdürülebilir enerji alanında başarı öykülerini, bireyler ve toplumlar üzerindeki değişimleri göstererek anlatıyor.  Hikayeler,  UNDP’nin, kamu ve özel finansmanlı kaynakları ve hibeleri, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji yatırımları için nasıl arttırdığını ve kullandığını anlatıyor. Rapor ayrıca, sürdürülebilir enerjinin,  ekonomik kalkınmadaki uzun vadeli katkılarını, yokulluğu azaltma, sağlık eğitim ve çevre üzerindeki olumlu etkilerini de belgeleyerek ele alıyor.

 

Bu raporu okuyun:

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global