Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve BM Kalkınma Programı UNDP’nin Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Mirjana Spoljaric Egger, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türk hükümeti ile ortaklığının gözden geçirileceği ve Güneydoğu Anadolu’daki başlıca proje alanlarını ziyaret edeceği gezisini bitirdi.
Yeni Ufuklar, UNDP Türkiye'nin aylık elektronik dergisi. Dergide, Türkiye'de destek verilen projelere, güncel iş ilanlarına ve o ay yapılan etkinliklere ulaşabilirsiniz. Dergiyi takip etmek için abone olun.
TÜRKONFED, TÜSİAD ve UNDP, Türkiye’de Birleşmiş Milletler’in evrensel çağrısı olan sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda çalışacak dünyanın ilk özel sektör inisiyatifiyle hayata geçirilmiş düşünce ve uygulama platformunu kurdu.
UNDP Türkiye’nin İklim Değişikliği ve Çevre Portföyü 19 Aralık 2018’de Ankara’da sürdürülebilir çevresel uygulamalar hakkında kurum içi bir çalıştay düzenleyerek ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerini günlük hayatımızda nasıl gerçekleştirmeye başlayabileceğimizi sorarak bu diyaloğun başlatılması için katalizör rolünü üstlendi.
Etiyopya Kültür ve Turizm Bakanlığı, Etiyopya Bölgesel Turizm Ofisi Temsilcileri, Turizm Daimi Komitesi üyeleri ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Etiyopya ekibinden oluşan bir heyet; turizm konusunda fikir alışverişinde bulunmak ve deneyimlerinden faydalanmak amacıyla Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.
Türkiye, 26 Aralık 2018 tarihinde, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) kapsamında Yedinci Ulusal Bildirimini sundu.
9 Ocak 2019 tarihinde Ankara’da “Dijitalleşen Dünyada Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Kaynak Verimliliği Paneli” düzenlendi.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

82,003,882

Nüfus

4.49 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$24,804

Kişi Başına Düşen GSMH

0.791

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global