Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) işbirliğinde işletmeleri deprem, yangın, sel ve mülteci krizi başta olmak üzere doğal afet ve karmaşık acil durumlara karşı güçlendirmek amacıyla, uluslararası bir platform olan Connecting Business inisiyatifini (CBi), Türkiye’ye taşıdı.
Türü zenginliği bakımından en zengin ve en çok tehdit altındaki ekosistemler olan tatlı su ekosistemleri yerkürenin %1’inden daha azını kaplıyor. Bu nadide ekosistemler asırlardır çok büyük bir tehdit altında, sadece 20. yüzyılda tatlı su alanlarının yüzde altmış dokuz ila yetmiş beşinin yok olduğu tahmin ediliyor.
Ankara ve İstanbul’daki ziyaretlerinde Mirjana Spoljaric Egger, UNDP ile Türkiye arasında ulusal, bölgesel ve küresel düzeyde işbirliğini görüşüyor.
Ormanspor – Mersin BŞB Eurocup karşılaşmasında sahaya turuncu kıyafetlerle çıkan sporcular, “Kadınlara yönelik Şiddetle Mücadele için 16 günlük aktivizm” kampanyasına destek verdi.
Türkiye’nin denizlerine çeşitli yollarla gelen ve ekosisteme büyük zararlar vereceği tahmin edilen İstilacı Yabancı Türler ile mücadele için ilk adım atıldı.
Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul 2018, Hilton Bosphorus Konferans Salonunda, iş dünyası, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, basın ve sanat camiasından geniş bir katılımla gerçekleşti.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

80,810,525

Nüfus

4.2 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$11,180

Kişi Başına Düşen GSMH

0.767

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global