İstihdam yaratma, belediye hizmetleri ve Türk dili eğitimine odaklanan yeni eylem, Suriye Krizine Müdahale için AB Bölgesel Güven Fonu (MADAD) tarafından destekleniyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Limak Vakfı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde yürütülen Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi Lise Programı kapsamında 10 pilot ilden 48 pilot okulda gerçekleştirilecek ‘Rol Model Buluşmaları’ başladı.
Gençlere yatırımın geri dönüşü büyük! Yedi aylık yoğun ve adanmışlık dolu Andorid kodlama eğitiminden mezun olan Suriyeli ve yerel halktan gençler, artık geliştirici olarak çalışabilecekler.
Türkiye’de imalat sanayinde verimliliğin önündeki engellerin belirlenerek çözüm yollarının saptanması amacıyla hayata geçirilen “Toplam Faktör Verimliliği (TFV) Projesi” kapsamında Sanayi Odaları ile istişare amaçlı görüşmeler sürüyor.
Kalkınma Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen, AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Toplam Faktör Verimliliğinin (TFV) Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi” kapsamında İstanbul’da uluslararası bir konferans düzenlendi. Toplam Faktör Verimliliği Konferansı’nın açılış konuşmalarını Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hayri Maraşlıoğlu, UNDP Türkiye Ülke Direktörü Claudio Tomasi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Müsteşarı François Begeot ve Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı M. Selim Uslu yaptı.
“Toplam Faktör Verimliliği (TFV) Projesi” kapsamında hazırlanan ve Türkiye’de toplam faktör verimliliğinin büyümeye katkısını artırmak üzere yapılan durum tespitini ve politika önerilerini içeren Yeşil Kitap tamamlandı. Bir istişare belgesi niteliğinde olan Yeşil Kitap, proje sonunda ulaşılacak nihai politika çerçevesini oluşturan Beyaz Kitap’ın tasarımı için paydaşların görüşlerini almak üzere projenin web sitesinde, http://tfvp.org/yesilkitap/ adresinde yayımlandı.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

80,810,525

Nüfus

4.2 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$11,180

Kişi Başına Düşen GSMH

0.767

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global