eknoloji ve yeni medyanın akıl almaz bir hızla ilerleyişi, insanlığın gelişmesi için mevcut bilgimizin ötesinde imkanlar sunuyor. Dünyamızın bu hızlı değişimi devam ederken, Sosyal Fayda Zirvesi de şimdi nereye doğru ilerlediğimiz sorusuna odaklanıyor.
Türkiye’nin 2018 İnsani Gelişme Endeksi (İGE) değeri 0.791 oldu. Bu değerle Türkiye, yüksek insani gelişme kategorisinde yer aldı ve 188 ülke ve bölge arasında 64. oldu.
"Paramı Yönetebiliyorum" projesi kapsamında şimdiye kadar 1 milyondan fazla gence, girişimciye ve çiftçiye birebir eğitim verildi.
Dünyanın en yoksul ülkelerine kalkınma konusunda karşılarına çıkan güçlüklerde yardımcı olacak Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası, Türkiye’nin ev sahipliğinde 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde önemli bir dönüm noktasına da imza atarak Gebze’de açıldı.
UNDP Türkiye Ofisi, TURKONFED, Denizaşırı Kalkınma Enstitüsü (ODI) ve Connecting Business İnisiyatifi (CBi), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı (AFAD) Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun himayelerinde, 26 Temmuz 2018 tarihinde, özel sektör ve paydaşlar toplumunun katılımıyla, karmaşık acil durumlara özel sektör katılımı hakkında öğrenmek, deneyimleri paylaşmak ve karmaşık acil durumlara özel sektörün kolektif katılımı hakkında küresel Rehberlik Araç Seti [/“genel kılavuz” daha iyi gibi] geliştirilmesine girdi sağlamak üzere bir çalıştaya ortaklaşa ev sahipliği yaptı.
GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi kapsamında üretim sektörlerini doğrudan etkileyen hammadde, enerji, su ve toprak gibi kaynakların verimli kullanımının yanı sıra iklim değişikliği, ekosistem hizmetleri, sosyo-ekonomik doku ve toplumsal cinsiyet gibi boyutlar da bütüncül bir yaklaşım içinde analiz ediliyor.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

80,810,525

Nüfus

4.2 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$11,180

Kişi Başına Düşen GSMH

0.767

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global