Biyoçeşitliliğe en büyük tehdit: Türkiye’de İstilacı Yabancı Türler ve mücadele etmenin yolları.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü ortaklığında, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ile iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Ormanları Fotoğraf Yarışması dizisinin ikincisi olan “Orman ve Faunası” temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı.
Türkiye’nin sürdürülebilir turizm çalışmalarına katkı sağlayan, turizmde istihdamı artıran ve turizmin yerel kalkınmaya katkısını vurgulayan Gelecek Turizmde projesi, TravelExpo Ankara Turizm Fuarı’nda büyük ilgi gördü.
Türkiye ve UNDP Arasındaki Yıllık Ortaklık Diyaloğu yıllık toplantısı düzenlendi. UNDP ve Türkiye Hükümeti ortaklığının altıncı yılında yeni fikirler ve ortaklık alanlarının genişletilmesini tartıştı.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye’nin ilk İyi Niyet Elçisi Mert Fırat, Şanlıurfa’da Suriyeli ve Şanlıurfalı kadın ve gençlerle bir araya geldi. UNDP’nin bölgede yaptığı çalışmaları tanıttı.
GAP Organik Tarım Kümesi projesi Avrupa Küme Analizleri Sekretaryası (European Secretariat for Cluster Analysis-ESCA) tarafından verilen ‘Küme Mükemmeliyeti Bronz Etiketi’ ödülünü kazandı.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

80,810,525

Nüfus

4.2 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$11,180

Kişi Başına Düşen GSMH

0.767

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global