UNDP, Bill & Melinda Gates Vakfı, Eczacıbaşı Grubu ve Limak Vakfı’nın mali desteğiyle, T.C. Hükümeti’nin yürüteceği “SDG Impact Accelerator” (SKA Etki Hızlandırıcı) girişimi başladı. SKA Etki Hızlandırıcı, mülteciler, ev sahibi topluluklar ve kurumların dayanıklılığını artıran çözümler sunan, Pazar yaratıcı yenilikler için “sistem girişimcileri”ni harekete geçirerek Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin etkisine ivme kazandırmayı amaçlıyor.
Yeni Ufuklar, UNDP Türkiye'nin aylık elektronik dergisi. Dergide, Türkiye'de destek verilen projelere, güncel iş ilanlarına ve o ay yapılan etkinliklere ulaşabilirsiniz. Dergiyi takip etmek için abone olun.
Türkiye’nin ilk KOBİ Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi olan Ankara Model Fabrika, firmaların verimliliğini arttırmak amacıyla yalın üretim ile ilgili eğitimlerine devam ediyor.
Türkiye’nin dört bir yanında yerel değerleri turizme kazandıran ve yerel kalkınmaya katkı sağlayan 'Gelecek Turizmde’, yeni projelerini arıyor. Sürdürülebilir turizm fikirleriyle geleceğe bir ışık yakmak isteyenler, projeye 14 Haziran 2019 tarihine kadar başvuru yapabilecek. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Anadolu Efes ortaklığında yürüyen proje, sürdürülebilir turizm fikirlerini Türkiye’nin başarı hikâyelerine dönüştürüyor.
Kapsayıcı iş modeli çerçevesinde hayata geçirilen “Koton El Emeği Koleksiyonu” ile 8 il ve 18 ÇATOM’da 6.500 kadına 2 milyon TL üzerinde gelir sağlandı. GAP Bölge Kalkınma İdaresi’ne bağlı faaliyet gösteren Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) kanalıyla yürütülen çalışmayla binlerce kadının ellerinden on binlerce kadının gardırobuna ulaşan bir koleksiyon yaratıldı. Böylece, ekonomik sistemde yer almayan veya dar gelire sahip kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılmalarına olanak sağlanmış oldu.
Sürdürülebilir ve kapsayıcı bir küresel ekonomi yaratmak için kurumların iş birliği ile harekete geçmelerini teşvik eden, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi UN Global Compact Türkiye’nin 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 6 Mayıs 2019 tarihinde Zorlu PSM Sky Lounge’da yapıldı. 2019 – 2022 dönemi yeni Yönetim Kurulunun belirlendiği toplantıda, UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığına Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü seçildi.
UNDP Başkanı Achim Steiner, İstanbul’da düzenlenen yıllık küresel kalkınma forumunu açmak üzere 27-28 Mayıs tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret etti.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

82,003,882

Nüfus

4.49 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$24,804

Kişi Başına Düşen GSMH

0.791

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global