UNDP Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği temalı 5. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefine dikkat çekmek amacıyla Türkiye’nin beş farklı noktasından beş güçlü kadının hikâyesini yansıtıyor.
ODTÜ Tasarım Fabrikası, farklı disiplinlerden öğrencileri ve hocaları bir araya getirerek farklı kurumlar için yeni ürün ve sistemler geliştirmek üzere çalışıyor. 2017 yılı boyunca UNDP ve Tasarım Fabrikası 4 farklı inovatif proje için buluştu.
UNDP Türkiye heyeti ve üst yönetimi Güneydoğu Anadolu bölgesinde yerel kalkınma ve bölgede yaşayan Suriyeliler konusunda devam eden çalışmaları görmek için altı gün süren bir ziyaret düzenledi.
GAP Bölgesinde organik tarımın geleceği için ortak bir vizyon ve yol haritası belirlemek üzere Şanlıurfa Deklarasyonu yayınlandı. 16-17 Kasımdaki Organik Tarım Forumu kapsamında yayımlanan deklarasyon, bölgesel ve ulusal politikalar için bir tavsiye belgesi niteliğini taşıyor.
Şanlıurfa mutfağına özgü yöresel ara sıcak ürünler artık daha çok, daha hijyenik ve dünyaya açılma hedefiyle üretilecek.
Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) kapsamında 2011 yılında Durban’da gerçekleşen 17. Taraflar Toplantısı’nda (COP17) Ek-I ülkelerinin her iki yılda bir BMİDÇS Sekreteryası’na İki Yıllık Rapor teslim etmesine karar verildi.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

80,810,525

Nüfus

4.2 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$11,180

Kişi Başına Düşen GSMH

0.767

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global