UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat, Türkçe öğrenen Suriyelilerle buluştu.
Yeni Ufuklar, UNDP Türkiye'nin aylık elektronik dergisi. Dergide, Türkiye'de destek verilen projelere, güncel iş ilanlarına ve o ay yapılan etkinliklere ulaşabilirsiniz. Dergiyi takip etmek için abone olun.
Sürdürülebilir Moda ile ilgili çalışmalarıyla tanınan tasarımcı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Şölen Kipöz ve eski öğrencisi Beykent Üniversitesi öğretim üyesi Duygu Atalay’ın yaptıkları bir araştırma, Bloomsbury Visual Arts yayınlarından çıkan “Global Perspectives on Sustainable Fashion” (Sürdürülebilir Modaya Küresel Bakış Açıları) adlı kitapta yer aldı.
Yılın son çeyreğinde yayımlanacak olan rapor, 21. yüzyılı şekillendiren farklı türlerdeki eşitsizliklerin kapsamlı bir tablosunu sunacak.
Suriye’de dokuzuncu yılına giren çatışmanın etkisiyle yaşanan demografik, sosyolojik ve ekonomik etkilerin kazanıma dönüşmesi için yapılan çalışmalar hızlanıyor.
Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından yürütülen ve toplumsal uyumu yaygınlaştırmayı amaçlayan Suriyeli Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için Eğitim Programının "Sosyal Uyuma Giden Yollar" başlıklı kapanış konferansı, 10-11 Nisan tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi.
Dışişleri Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için “Etki Hızlandırıcı Pilot Uygulama Belgesi” imzalandı.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

82,003,882

Nüfus

4.49 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$24,804

Kişi Başına Düşen GSMH

0.791

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global