AB tarafından finanse edilen ve UNDP tarafından uygulanan Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi’nin (TDP) resmi açılışı, Ankara’da düzenlenen üst düzey toplantı ile yapıldı.
Türü zenginliği bakımından en zengin ve en çok tehdit altındaki ekosistemler olan tatlı su ekosistemleri yerkürenin %1’inden daha azını kaplıyor. Bu nadide ekosistemler asırlardır çok büyük bir tehdit altında, sadece 20. yüzyılda tatlı su alanlarının yüzde altmış dokuz ila yetmiş beşinin yok olduğu tahmin ediliyor.
ŞKUR ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde KfW Alman Kalkınma Bankası aracılığıyla yürütülen Alman Devleti tarafından finanse edilen İstihdam ve Beceri Geliştirme Projesi’nin 1.Bileşen’indeki gelişmeleri aktarmak üzere düzenlenen başlangıç toplantısı 25 Ekim’de Ankara’da düzenlendi.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığı ile yürütülen Sürdürülebilir Toplum Temelli Turizm Alanında Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında sivil toplum kuruluşları, yerel işletmeciler, yerel yönetim, akademisyenler, öğrenciler, UNDP temsilcileri ve UNDP uzmanlarının katılımıyla Kemaliye Kültür Evi’nde iki günlük bir çalıştay düzenlendi.
“Toplam Faktör Verimliliği (TFV) için Politika Çerçevesi Geliştirilmesine Destek Projesi” kapsamında Almanya Aachen’a çalışma gezisi düzenlendi.
Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul 2018, Hilton Bosphorus Konferans Salonunda, iş dünyası, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, basın ve sanat camiasından geniş bir katılımla gerçekleşti.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

80,810,525

Nüfus

4.2 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$11,180

Kişi Başına Düşen GSMH

0.767

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global