Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Kamu Denetçiliği Kurumu ortaklığında yürütülen Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi, Eskişehir’de, beşinci ve son bölge toplantısını geniş bir katılımla gerçekleştirdi.
Müzik, en derin hislere dokunmayı başarabilen bir unsur olduğu için her zaman adalet arayışında güçlü bir ortak sayılmıştır. Birleşmiş Milletler Programı Türkiye Ofisi de 8 Kasım’da Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Keçiören Belediyesi’nin işbirliğiyle “Sınır Tanımayan Müzik - Umut Konseri” adlı organizasyonu bu amaçlarla düzenledi.
Toplam Faktör Verimliliği için Politika Çerçevesi Geliştirilmesine Destek Projesi kapsamında, EFQM Mükemmellik Modelinin kurumsallaşma üzerinde etkisinin ölçülmesine yönelik olarak Türkiye Kalite Derneği (KALDER) önderliğinde bir pilot projeye başlandı.
Kalkınma Bakanlığı’nın ana faydalanıcı olduğu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi kapsamında “Hazırgiyim Sektöründe Açık Bir Tedarik Zinciri Kurulması”na yönelik Arama Konferansı düzenlendi.
“Türkiye’de SKH’leri Gerçekleştirmeye Doğru: Kalkınma Bakanlığı’na yönelik Teknik Çalıştay” isimli organizasyon 28-30 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) konusunda daha kapsamlı bir anlayış yaratabilme amacıyla düzenlenen etkinlik; SKH’lerin gerçekleştirilmesinde kilit rol oynayan kuruluşlar olan Kalkınma Bakanlığı, TÜİK, UNDP, UNICEF, UNW, UNHCR, UNFPA, UN RCO ve IOM’dan katılımlarla tamamlandı. 3 gün boyunca, “kimseyi geride bırakma” sloganının altını çizen katılımcılar, aynı zamanda çeşitli konularda birikimleri olan eğitmenlerden Türkiye’deki sorunlar hakkındaki geniş çaplı sunumlardan yararlandı.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) bugün, Başka Dilde Aşk ve Atlıkarınca filmlerindeki ve çeşitli TV dizilerindeki rolleriyle geniş bir coğrafyada tanınan, ünlü oyuncu Mert Fırat’ı Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi olarak atadı.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Daha Fazlası

79,512,426

Nüfus

4.2 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$11,180

Kişi Başına Düşen GSMH

0.767

İnsani Gelişme İndeksi

Daha Fazlası

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global