Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Programı Türkiye Ofisi, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Dünya Gönüllüler Gününü 7 Aralık’ta kutlarken; aynı zamanda Dünyada Gönüllülüğün Durumu Raporu 2018 Türkiye Lansmanı’nı gerçekleştirdi. Etkinlikte 2019 yılı Gönüllülük Yılı ilan edildi.
Ormanspor – Mersin BŞB Eurocup karşılaşmasında sahaya turuncu kıyafetlerle çıkan sporcular, “Kadınlara yönelik Şiddetle Mücadele için 16 günlük aktivizm” kampanyasına destek verdi.
Ankara ve İstanbul’daki ziyaretlerinde Mirjana Spoljaric Egger, UNDP ile Türkiye arasında ulusal, bölgesel ve küresel düzeyde işbirliğini görüşüyor.
Her şeyi sıfırdan üretmek yerine üretimi yeniden tasarlamayı, kaynak verimliliğini ve geri dönüşümü ön plana koyan döngüsel ekonominin önemi her geçen gün giderek artıyor.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ankara Sanayi Odası, ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen çalışmalar sonucu Türkiye’nin ilk “Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi – Model Fabrika”sı Ankara’da kuruldu.
SGP Türkiye’nin 6. Uygulama Programı (OP6) çerçevesinde ele alınacak öncelikli alanlardan birisi Kaz Dağları ve Edremit Körfezi.

Harekete Geçin

 

Bize Katılın

Bize Katılın

UNDP Türkiye'de çalışmak ister misiniz? Türkiye'deki iş ilanlarımıza bir göz atın.

İş İlanları

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya kanallarımızı takip ederek ilgilendiğiniz konularda güncel kalın. UNDP'nin bireyler ve toplulukların hayatında nasıl bir yer aldığını görün.

Keşfedin

Keşfedin

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Küresel Hedefler'i Ziyaret Edin

Türkiye Hakkında

Hakkımızda

80,810,525

Nüfus

4.2 Ton

Kişi Başına Yıllık CO2 Salımı

$11,180

Kişi Başına Düşen GSMH

0.767

İnsani Gelişme İndeksi

Hakkımızda

UNDP Dünyada

Buradasınız UNDP Türkiye 
Git UNDP Global