SubscribeSubscribe
Press releases
 • Çanakkale, Perşembe (Ordu) and Şile (İstanbul) said The Future is in Tourism! Dec 28, 2017

  The projects that are going to be supported by “Future is in Tourism” in 2018 that to contributes to sustainable tourism activities in our country, to increase employment in the tourism sector and to draw attention to the local development aspect of tourism have been determined.

 • Youth fostered sustainable development goals in Halfeti Youth Camp Oct 12, 2017

  Şanlıurfa – 12 October 2017 - Halfeti Youth Camp in Halfeti, Şanlıurfa within the scope of the “Strengthening Social Stability in Southeast Anatolia” project, financed by the Government of Japan and carried out with the technical support of United Nations Development Program (UNDP) in collaboration with GAP Regional Development Administration has completed.

 • Kamu Denetçiliği Bilgilendirme Toplantısı Oct 10, 2017

  Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) desteğiyle, yürütülen Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Kurumsal Yönetiminin Geliştirilmesine Destek Projesi kapsamında 12 Ekim 2017 tarihinde, saat 09.30'da Şanlıurfa Nevali Otel’de Kamu Denetçiliği Kurumu’nun amacı, başvuru süreçleri ve işleyişi üzerine vatandaşların bilgilendirileceği bir toplantı düzenlenecektir.

 • Efforts on renewable energy and energy efficiency in Southeast Anatolia Region was awarded as the “Energy Project of the Year in Middle East Region” Oct 10, 2017

  Utilization of Renewable Energy Resources and Increasing Energy Efficiency in Southeast Anatolia Region Project, which has been implemented by the Southeast Anatolia Project Regional Development Administration (GAP RDA) and the UNDP, was awarded as the “Energy Project of the Year in Middle East Region” by the Association of Energy Engineers (AEE) in Atlanta at 40th World Energy Engineering Congress.

 • Famous Turkish Actor Mert Fırat named UNDP Turkey Goodwill Ambassador Oct 3, 2017

  The United Nations Development Programme (UNDP) Turkey today appointed regionally acclaimed actor Mert Fırat, best known for his starring roles on Başka Dilde Aşk and Atlıkarınca, as its first Goodwill Ambassador in Turkey.

 • SİVİL TOPLUM ANKARA'DA BİR ARAYA GELDİ: GEF Küçük Destek Programı'nın Türkiye'deki 25.Yılı Kutlamaları Sep 25, 2017

  Küresel Çevre Fonu, Küçük Destek Programı (SGP) 25. Yılını 22-23 Eylül’de Cermodern Ankara’da düzenlenen etkinlikle kutladı. Çevre alanında sivil toplum çalışmalarının 25 yılının anlatıldığı “Doğal Öyküler Kitabı”nın basına tanıtıldığı ve stant ve panellerin olduğu etkinliğe katılım yoğundu.

 • Event: SGP Turkey is celebrating its 25 years Sep 13, 2017

  GEF Small Grants Programme (SGP Turkey) is celebrating its 25th year experience; as a platform gathers official authorities, private sector, and volunteers around civil society organization’s ideas solution and innovative practices in Turkey.

 • Birleşmiş Milletler - Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi Sep 11, 2017

  “Türkiye’de Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” başarılı şekilde tamamlandı. Proje çıktılarının paylaşıldığı kapanış toplantısı, 11 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

 • UNDP Kapanış Toplantısı - Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Sep 8, 2017

  Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve ortaklığında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilâtı (UNIDO) işbirliği ile yürütülen, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’nün de paydaşı olduğu, “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması” Projesinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sayın Fatih Dönmez'in de katılacağı kapanış toplantısı ve sertifika töreninde siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 • İnadına Tarım: Artvin’in en zorlu koşullarında başarılan bir kalkınma hikayesi. Aug 31, 2017

  İnsanın toprağa olan bağı gerekli ve verici olduğu kadar zor ve meşakkatli de olabiliyor. İklim ve coğrafya olarak Karadeniz’den farklı olan Artvin’de de durum böyle. Engebeli coğrafyası, neredeyse düzlük yüzü görmeyen yerleşimleri ve kurak yazları ile Artvin’in tarımı ve kırsal yaşamı, Türkiye’nin birçok bölgesine bahşedilen kolaylıklardan yoksun. Ancak bu bazıları için sorun olmuyor gibi.

UNDP Around the world

You are at UNDP Turkey 
Go to UNDP Global