UNDP'nin özel ödülü bu yıl "Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz”un oldu

Jul 1, 2014

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nin (TÜHİD) düzenlediği 13. Altın Pusula Ödülleri'nde UNDP özel ödülü, "Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz" projesi için Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (YEDAŞ) verildi. 

Yeni Ufuklar - 13. Altın Pusula Ödülleri'nin kazanan proje ve şirketleri İstanbul'da 3 Haziran akşamı belli oldu.

UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Simona Marinescu, milletvekilleri, valiler ve belediye başkanları, jüri üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, halkla ilişkiler yetkilileri, medya mensupları, akademisyenler ve genç iletişim uzmanları törene katıldı.

Kapsamlı bir sürdürülebilir kalkınma programı

Bu yıl birçok başarılı proje arasından Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), "Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz" projesiyle UNDP Özel Ödülü'ne layık görüldü.

YEDAŞ, hizmet alanının dâhil olduğu beş şehre öncelik tanıyan ve 3 milyondan fazla kişiye ulaşan bir sürdürülebilir kalkınma programı başlattı. Bu program sosyal, kültürel ve çevresel alanlarda yerel kalkınma zorlukları ile mücadeleye destek vermeyi amaçlıyor.

‘Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz’ programının parçası olan tüm projelerin içerik, kapsam, hitap ettiği alanlar ve insanlar açısından benzeri bulunmuyor.